Sedat Peker'den haber var: Ailemin yanındayım

Sedat Peker saatler sonra ortaya çıktı. Herhangi bir gözaltı kararı olmadığını belirten Peker, ailesinin yanında olduğunu açıkladı.

Sedat Peker'den haber var: Ailemin yanındayım
14 Haziran 2021 - 00:22 - Güncelleme: 14 Haziran 2021 - 00:34

Son dakika gelişmesi... TSİ ile 12.00'dan beri haber alınamayan Sedat Peker, ailesinin yanında döndüğünü açıkladı. Peker, twitter üzerinden paylaştığı mesajlarında hakkında herhangi bir INTERPOL kararı olmadığı için Türkiye'nin operasyon yapamayacağını ileri sürdü. Peker, kendisinin BAE'li yetkililerce kibar bir şekilde ağırlandığını ve hakkında suikast iddialarına yönelik uyarıldığını açıkladı.

İşte Sedat Peker'in açıklamaları:

1-Kıymetli dostlarım, öğle saatlerinden itibaren kaldığım mekandan yetkililerle beraber ayrıldım. Şu an kaldığım mekana, ailemin yanına geri geldim. Hakkımdaki iddiaların yoğunluğu nedeniyle karşılıklı sohbette bulunduk.

2-Şahsım hakkında herhangi bir Interpol kararı olmadığı için, tüm herkes gibi ülkelerinde misafir olarak bulunduğumu söylediler. Hakkımda birçok suikast ihbarı olduğunu bana ilettiler, hepimizin bildiği gibi.

3-Ülkeden ayrılmamda veya ülkede kalmamda herhangi bir sorunun olmadığını da bana ilettiler. Aydınlık Gazetesi’nde yazan SAT timlerinin ve MİT timlerinin yaptığı operasyonla yakalandığım asla doğru değildir.

4-Zaten ben uluslararası hukuka göre aranan bir kişi değilim. Bu sebeple yüce devletimizin bana resmi bir operasyon düzenleyebilmesi de mümkün değildir. Her normal insana davrandıkları gibi bana da kibar bir şekilde davrandılar.

5-süslü sülü, benim ahiretliğim, derin mehmet, pelikancılar, ve diğer zevatın tamamı; bizde söz namus. Eğer ölmez sağ kalırsak, bu hikayeyi tamamlamaktan geri durmayacağız.

6-Tabi ki bu süre zarfında gereği eğer yapılmazsa, yapmayanlarla ilgili söyleyecek sözlerimiz de elbet olacaktır. Beni sevdiği için dua edenlere, beni sevmediğinden dolayı sadece çocuklarıma ve aileme iyi dilek dileyenlere tüm kalbimle teşekkür ederim. BİR UMUTTUR YAŞAMAK

NE OLMUŞTU
Sedat Peker'e yakın isimlerden olan Emre Olur, gazeteci Alişer Delek'e çarpıcı açıklamalarda bulundu. Olur, Peker'den TSİ ile 12.00'dan beri haber alınamadığını açıklarken öldürülmesinden endişeli olduklarını ifade etti. 

EMRE OLUR'DAN YENİ AÇIKLAMA
Sedat Peker'in basın danışmanı Emre Olur, beklemeyi sürdürdüklerini ve hala herhangi bir gelişme olmadığını söyledi:

"Sn. Sedat Peker sağlıklı bir şekilde yaşadığı konutuna dönebilirse hepimiz sağlıklı ve net bilgiyi kendisinden alacağız. Elimizden gelen tek şey dua ederek süreci takip etmek. Unutmayın arkadaşlar; Yüce ALLAH’ın tuttuğunu kimse azad edemez!"

SEDAT PEKER YAKALANDI MI
Gazeteci Alişer Delek, Twitter hesabından Sedat Peker'e yakın Emre Olur ile yaptığı görüşmeden notlar yayınladı. Emre Olur Peker'in hayatından endişe ettiklerini söyledi.İşte o mesajlar:
"Sedat Peker'in "basın danışmanı" Emre Olur ile az önce görüştüm. Peker'in, Dubai'de kaldığı konuta BAE polisleri TSİ 12'de geliyor. Kendisini bir yere davet ediyorlar.

Peker'in tek gelmesini ve üzerine bir elektronik cihaz almamasını istiyorlar. Sedat Peker bu "daveti" kabul ediyor. Telefonla görüştüğümüz sırada konuttan Emre Olur'a bir telefon geldi..

TSİ 22:16'da gelen bu görüşme sayesinde Sedat Peker'in hala konuta dönmediği bilgisini aldık. Nerede olduğu ve ne zaman döneceği ailesi tarafından bilinmiyor...

Emre Olur, Sedat Peker'in gözaltına alınması ya da öldürülmesi dahil endişeli olduklarını söyledi. Böyle bir durumda yayınlanmak üzere bir belge ya da kayıt bıraktı mı diye sordum...

"Gereken her şeyi gereken herkes öğrenir" yanıtını aldım. Emre Olur, Peker hakkında Türkiye tarafından 10 kez Interpol başvurusu yapıldığını ve bu başvuruların "Peker'in açıklamaları siyasi" olduğu gerekçesiyle reddedildiğini de iddia etti."


TELEGRAM MESAJLARI
Twitter'da bazı hesaplardan Sedat Peker'in telegram sayfasına ait olduğu iddia edilen şu görseller yayınlandı. Ancak Sedat Peker daha önce yaptığı açıklamalarda telegram kullanmadığını açıklamıştı. Görsellerin Sedat Peker'i sevenler tarafından oluşturulduğu düşünülüyor.


YORUMLAR

  • 0 Yorum