Sedat Peker davasında yeni gelişme: Mal varlıklarına tedbir konulsun talebi

Sedat Peker'e yönelik açılan davada yeni bir gelişme yaşandı. Sedat Peker, eşi Özge Peker ve birinci dereceden yakınlarının mal varlıklarına tedbir konulması istendi.

Sedat Peker davasında yeni gelişme: Mal varlıklarına tedbir konulsun talebi
10 Kasım 2021 - 21:57

Organize suç örgütü kurmak ve yönetmek suçlamasıyla aranan Sedat Peker'e yönelik 92 sanığın yargılandığı davada yeni bir gelişme yaşandı. Davanın mağduru olan Emrah Sarıtaş, Sedat Peker ve bazı aile üyelerinin mal varlıklarına tedbir konulmasını istedi.

"MAL VARLIKLARINI KAÇIRIP DEVRETMEDEN EL KONULSUN"
İstanbul Anadolu 16. Ağır Ceza Mahkemesi'ne avukatı Hakan Tunçkol aracılığı ile dilekçe sunan mağdur Emrah Sarıtaş, dava konusu suçlamalar ve gerçekleşen zararın mal varlığına yönelik olması nedeniyle zararının karşılanmasını istedi. Mahkemeye sunulan dilekçede, sanıkların hem mal varlıklarının tespiti hem de tedbir konulup müsadere edilmesi istendi.

Dilekçede, "Söz konusu davada suçlamalar ve gerçekleşen zararın, müvekkilin mal varlığına yönelik olması, hukuki süreçte müvekkilin uğradığı zararın karşılanabilmesi ve menfaatlerinin korunması amacıyla isimleri geçen sanıkların suç konusu elde ettiği mal varlıklarının kaçırılmaması ve üçüncü kişilere devredilmemesi için ivedilikle tespit edilerek tedbir konulup, müsadere edilmesini saygıyla arz ederiz." ifadeleri kullanıldı.

Şimdi mahkemenin talebe ilişkin kararı bekleniyor.


YORUMLAR

  • 0 Yorum