Sedat Peker aylar sonra ilk kez konuştu: Halil Falyalı açıklaması!

Türkiye tarafından BAE'den iadesi istenen Sedat Peker, aylar sonra ilk kez konuştu. Peker, Kıbrıs'ta öldürülen Halil Falyalı'nın kardeşi Hüsnü Falyalı'nın "Sedat Peker ağabeyimle tanışmak istedi. Ağabeyim reddetti" açıklamasına avukatı aracılığıyla yanıt verdi.

Sedat Peker aylar sonra ilk kez konuştu: Halil Falyalı açıklaması!
17 Mart 2022 - 10:50


Türkiye'nin Birleşik Arap Emirlikleri'nden (BAE) iadesi için geçici tutuklanmasını talep ettiği Sedat Peker, aylar sonra ilk kez konuştu. İnternet kullanımı ve açıklama yapması yasaklanan Peker, sessizliğini Kıbrıs'ta suikast sonucu öldürülen Halil Falyalı’nın kardeşi Hüsnü Falyalı için bozdu.

Peker, Hüsnü Falyalı’nın “Sedat Peker abimle tanışmak istedi. Abim reddetti” ifadelerine avukatı aracılığıyla verdiği yanıtta “Halil Falyalı isimli rahmetsiz ve onun türevleri ile tanışmak istemeyi kendime zül sayarım” dedi.

Halk Tv’den Seyhan Avşar’ın haberine göre Peker açıklamasında, "Halil Falyalı'nın kardeşi Hüsnü Falyalı, Seyhan Avşar isimli muhabirle bir röportaj yapmış. Rahmetsiz abisi ile tanışmak istediğimi ancak abisinin bunu kabul etmediğini söylemiş. Oysaki olayın gerçeği bunun tam zıddıdır" dedi.

"TELEFONU 'RAHMETSİZ'E VERDİ"
Türkiye'den ayrılmadan önce bayramlaşmak için kamuoyunda Berber Yaşar olarak bilinen Yaşar Aktürk'ü aradığını belirten Sedat Peker, "Telefonda sohbet ederken ' Halil Falyalı ile beraberiz o da bayramlaşmak istiyor' diyerek telefonu rahmetsize verdi. Bu emrivaki karşısında Halil Falyalı şahsımı övücü sözler söyleyerek sohbete başladı ve bayramımı kutladı. Benimle tanıştığına çok memnun olduğunu söyledi. Ben ise kendisine tanışmaktan memnun olmadığımı çünkü, seninle ilgili tek duyduğum önce insanlarla dost olup sonra onlara kötülük yaptığındır dedim. Senin de bayramın mübarek olsun dedim" ifadelerini kullandı.

"ZÜL SAYARIM"
Telefonu kapattıktan sonra Yaşar Aktürk'e mesaj attığını aktaran Sedat Peker'in açıklamasında özetle şu ifadeler yer aldı: "Berber Yaşar'ın telefonuna 'Yaşar abi bir daha bu adamla beni konuşmak zorunda bırakmazsan sevinirim' diye mesaj yazdım. Aradan belli bir saat geçtikten sonra Berber Yaşar beni arayarak, 'Lütfen kusura bakma. Kendisi tanışmak istediğini söyleyince telefonu verdim. Senin Halil Falyalı hakkında bu şekilde düşündüğünü bilseydim telefonu vermezdim' dedi. Bu dediklerimin doğruluğu Yaşar Aktürk'e sorularak öğrenilebilir ancak yazmış olduğum mesajın doğruluğu Falyalı cinayetinin tahkikatını yapan savcılar tarafından rahatlıkla ortaya çıkarılabilir. Daha önceki paylaşımlarımda da söylemiştim bende biraz megalomanlık var diye. Uzun yıllar önce vefat eden büyük önder Atatürk hayatta olsaydı kendisi ile tanışmak için uğraş verebilirdim. Ancak Halil Falyalı isimli rahmetsiz ve onun türevleri ile yukarıdaki satırlarda delilleri ile anlattığım üzere tanışmak istemeyi dahi kendime zül sayarım."

YORUMLAR

  • 0 Yorum