Saygı Öztürk: 3 generalin istifa dilekçesi verdiğini öğrendim!

Sözcü yazarı Saygı Öztürk, bugünkü köşe yazısında dikkat çeken bir iddiada bulundu. Öztürk, 3 generalin istifa dilekçesi verdiğini iddia etti.

Saygı Öztürk: 3 generalin istifa dilekçesi verdiğini öğrendim!
19 Eylül 2021 - 09:53

Sözcü gazetesi yazarı Saygı Öztürk, bugünkü yazısında dikkat çeken bir iddiada bulundu. 3 generalin istifa dilekçesi verdiğini öne süren Öztürk, istifalarının kabul edilmeyebileceğini söyledi

Öztürk, çoğunluğu İdlib bölgesinde olmak üzere bu sene içinde 77 şehit verildiğini belirterek, "Şehit sayılarımızı incelediğimizde bazı yıllarda daha fazla şehit verdiğimiz anlaşılıyor. Örneğin, AKP'nin iktidara geldiği 2003 yılında 31 şehit. 2004'te 75 şehit. 2009'da 62 şehit. 2013 yılında 61 şehidimiz olmuştu. Yani, bu yılın ilk 9 ayında verdiğimiz şehit sayılarından düşüktü" diye yazdı.

‘İstifa eden komutanlar ve şehitlerimiz’ başlıklı yazısında Suriye'de görev yapan Tuğgeneral Metin Eştürk, Tuğgeneral Ömer Faruk Bozdemir ve Özel Kuvvetler Komutanı Tümgeneral Ercan Çorbacı'nın istifalarına işaret eden Öztürk, "Şu günlerde üç generalin de istifa dilekçesi verdiğini öğrendim. Ancak, dilekçe vermeleri onların ayrılacağı anlamına gelmesin. Genelkurmay bunları kabul etmeyebilir, bu nedenle isimlerini de yazmıyorum" ifadelerini kullandı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum