Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir'in otel masraflarını ödeyen Ali Tunga kimdir? Şok gerçekler!

Sedat Peker'in iddialarında bahsettiği Paramount Otel'inde tatil yaptığı ortaya çıkan Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, masrafları Ali Tunga'nın karşıladığını söylemişti. Tunga'nın kim olduğu merak konusu olurken Tunga hakkında çarpıcı gerçekler ortaya çıktı. İşte detaylar...

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir'in otel masraflarını ödeyen Ali Tunga kimdir? Şok gerçekler!
15 Haziran 2021 - 13:08

Sedat Peker'in iddialarında bahsettiği Sezgin Baran Korkmaz'a ait olan Paramount Otel'inde Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir'in ailesiyle tatil yaptığı ortaya çıkmıştı. Demir, Temmuz 2020'de Cihan Ekşioğlu'nun işlettiği Paramount Oteli'nin masraflarını Ali Tunga'nın karşıladığını söylemişti.


ESKİ BAKAN, NİKAH ŞAHİDİ OLMUŞ!
İsmail Demir'in ismini verdiği Ali Tunga'nın kim olduğu merak konusu oldu. Tunga'nın nikah şahidinin eski bakan olduğu ortaya çıktı. İşte detaylar...

OdaTV'den Uğur Can Biçer'in haberine göre, Kayseri'de doğan Ali Tunga, Kayseri Lisesi Mezunu. Tunga'nın aynı liseden mezun olan eski Enerji Bakanı Taner Yıldız'la araları oldukça iyi... Araları o kadar iyi ki, Taner Yıldız, Ali Tunga'nın nikah şahitliğini yapan 7 isimden biri. 

Tunga geçmişte verdiği röportajda "Taner Yıldız'la aranız nasıl" sorusuna şöyle yanıt veriyor:

"Çok iyi. İkimiz de Kayseriliyiz ve aynı liseden mezunuz. Taner Bey çok iyi bir bakan olmasının yanı sıra, çok iyi bir aile babası ve çok iyi arkadaştır. Muhafazakâr yapısıyla herkese örnek olmuş biridir. Her kesimin muhabbetini kazanmıştır."

SAHTE PRENS'E BÜYÜK İLGİ
Ali Tunga'nın adı, 2012 yılında Suudi Arabistan'dan gelen ve kendisini prens olarak tanıtan iş adamı Musa El Musa'yı gösterdiği ilgiyle gündem olmuştu.

Düzce'nin Akçakoca İlçesi'nde yapımı devam eden otelde incelemelerde bulunan ve 19 katlı otelin her katını gezen El Musa ve beraberindekilerin sahile indiğinde ayakkabılarının kirlenmemesi için çamurlu zemine karton serilmişti.

Sahte prens daha sonra işadamı Ali Tunga ile birlikte helikopterle Sapanca'ya gitmişti.

OĞLUNU ABD'DEN TÜRKİYE'YE KAÇIRDI
Ali Tunga'nın hamileyken kendisini terk eden Amerikan vatandaşı eşinden doğan oğlunu Türkiye'ye kaçırma hikayesi 2003 tarihli gazetelere konu olmuştu. 


Elektrik süpürgeleri üreten Rainbow firmasının Türkiye Distribütörü Ali Tunga, Türk asıllı Amerikan vatandaşı eşinin kendisini terk ettikten sonra ABD'de dünyaya getirdiği öz çocuğunu, bu ülkeden Türkiye'ye kaçırmıştı.

Eşinin durumu polise şikayet etmesi üzerine hakkında uluslararası yakalama emri çıkarılan Ali Tunga, iş seyahati için gittiği Almanya'da yakalanınca, 6 ayı Almanya'da olmak üzere yaklaşık 1.5 yıl cezaevinde kalmıştı.


1.5 YIL CEZAEVİNDE YATTI
Ali Tunga, 18 Ocak 2002'de Almanya'ya yaptığı bir gezi sırasında, Stuttgart Havalimanı'nda yakalanmıştı.

6 ay boyunca Almanya'da Kızıl Ordu militanlarının kaldığı Stammheim Cezaevi'nde yatan Tunga, daha sonra davanın açıldığı New York'taki MDC Cezaevi'ne nakledilmişti.

Tunga Yaklaşık bir yıl da bu cezaevinde yatmıştı.

STAR TV İHALESİNDEN SON ANDA VAZGEÇTİ
Rainbow Türkiye Temsilcisi Ali Tunga 2005 yılında Ekşioğlu Grubu Başkanı Hasan Ekşi, yerli ortakları ve iki yabancı grupla Star TV'ye talip oldular.

Tunga ve arkadaşları ihalenin yapılacağı günün sabahı, 'dosyayı yeterince inceleme fırsatı bulamadık' diyerek Star TV'den vazgeçtiklerini açıkladılar.


YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • vedat
  4 ay önce
  bu şahıs buz gibi fetocudur ....bunu reinbow da çalışan herkez bilir özellikle teknik tamir servisi,ndeki eski calısanlar
 • dayı
  5 ay önce
  Çok ilginç hikaye. Para için karton sermesi ve Kayserili olması akla neler neler getiriyor. Sonunda en büyük para harcayan SSM başkanı söz konusu olunca işkillenmemek mümkün mü?