Saray'dan Süleyman Soylu'ya giden mesaj: "Soylu ve ekibi için çanlar çalıyor!"

T24 yazarı Tolga Şardan, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Süleyman Soylu arasındaki mesaja dair kulislerdeki konuşmaları aktardı. Şardan, "Çanlar, Soylu ve ekibi için çalıyor" ifadelerini kullandı.

Saray'dan Süleyman Soylu'ya giden mesaj: "Soylu ve ekibi için çanlar çalıyor!"
28 Haziran 2021 - 13:04
T24 yazarı Tolga Şardan, “Emniyet terfilerinde "şerh" krizi ve Cumhurbaşkanlığı'ndan Soylu'ya gelen mesaj” başlıklı yazısında Saray'dan Süleyman Soylu'ya giden bir mesajın kulislerde konuşulduğunu söyledi.

Erdoğan'ın 11 Haziran'daki 109. Dönem kaymakam adaylarını Saray'da kabul ettiği sırada, Süleyman Soylu'nun orada bulunmadığına değinen Şardan, "Çanlar, Soylu ve ekibi için çalıyor" dedi.

Şardan'ın yazısından ilgili bölüm şöyle oldu:
"Bu arada, bir kulis bilgisi daha aktarayım.

Büyüteç'te 11 Haziran'daki yazımda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 109. Dönem kaymakam adaylarını Cumhurbaşkanlığı'nda kabulü sırasında İçişleri Bakanı Soylu'nun bulunmadığını kamuoyu ile paylaşmıştım.

Bu durum, bizzat İçişleri Bakanı'nın içinde bulunduğu iddialar nedeniyle Erdoğan ile Soylu arasındaki soğukluğu işaret ediyordu.

Bakanlık kaynaklarından elde ettiğim bilgilere göre; Cumhurbaşkanlığı, Soylu'yu davetli listesine almamış. Kaymakam adayları davet edilirken, özellikle Soylu için İçişleri Bakanlığı'na "davetli listesinde bulunmuyorsunuz" bildirimi yapılmış.

Yani, Soylu hakkında bilhassa TBMM'deki grup toplantılarında arka çıkan açıklamalar yapmasına rağmen Erdoğan'ın, Soylu ile yan yana fotoğraf vermek istemediği net biçimde anlaşılıyor.

Siyasi kulisleri çok yakın takip etmememe karşın, benim kulağıma bile mafya – siyaset – devlet üçgeninde yaşanan krizle ilgili AKP içinde geniş çaplı tartışmalar yaşandığı bilgisi geliyor.

Varın gerisini sizler anlayın gayri!

Çanlar, Soylu ve ekibi için çalıyor."


YORUMLAR

  • 0 Yorum