Saray'dan müzik yasağı hakkında açıklama, Fahrettin Altun konuştu

Koronavirüs tedbiri denilerek getirilen müzik yasağına Saray'dan açıklama geldi. İletişim Başkanı Fahrettin Altun, müzik yasağına gelen tepkiler hakkında konuştu. Altun, "sevinmek yerine ideolojik bir çarpıtmayla manipülasyona sarılanlar olmuştur." dedi.

Saray'dan müzik yasağı hakkında açıklama, Fahrettin Altun konuştu
22 Haziran 2021 - 09:00
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kabine toplantısının ardından "Müzik yasağını saat 00:00'a çekiyoruz; gece kimsenin kimseyi rahatsız etmeye hakkı yok" sözleriyle açıkladığı ve tepki çeken müzik kısıtlaması hakkında Saray'dan açıklama geldi.

Erdoğan'ın tepki çeken sözleri üzerine İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Yeni normalleşme uygulamalarına milletimizle birlikte sevinmek yerine ideolojik bir çarpıtmayla ‘müziğin engellendiği’ şeklinde tezvirat ve manipülasyona sarılanlar olmuştur” dedi.

Altun, tartışmaları "eski Türkiye alışanlıklarını terk edemeyenlerin sahte bir yaşam tarzı tartışmasıyla suni bir gündem oluşturma girişimi" sözleriyle nitelendirdi.

"Yeni normalleşme sürecinde atılan adımlardan birinin de salgın tedbirleri nedeniyle faaliyetlerine ara veren müzikli eğlence mekanlarının 1 Temmuz itibarıyla belirlenecek kurallar çerçevesinde açılması ve saat 24.00’a kadar hizmet verebilmeleri olduğunu" belirten Altun, şöyle devam etti:

“Ancak ne yazık ki yeni normalleşme uygulamalarına milletimizle birlikte sevinmek yerine ideolojik bir çarpıtmayla 'müziğin engellendiği' şeklinde tezvirat ve manipülasyona sarılanlar olmuştur. Müzikli eğlence mekanlarının gece çalışma saatleri tüm dünyada normal zamanlarda bile belirli bir zaman dilimine göre düzenlenmektedir. Sayın Cumhurbaşkanımız, dünyada da benzer örnekleri olan bu uygulamaya ilişkin genel bir kaideye işaret etmiştir.

Her zaman sanatın ve sanatçının yanında olan Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla devletimizin ilgili kurumları salgın tedbirlerinden etkilenen sektörlerin başında gelen müzik camiasını da bu süreçte yalnız bırakmamış, bütün imkanlarıyla desteklemiştir.

Bu gerçeğe rağmen, siyasi bocalamalarını toplumsal kutuplaşma çabalarıyla örtmeye çalışanların türlü çarpıtma ve yalanlarla müzikli eğlence mekanlarıyla ilgili adımı da kullanmaya çalışmalarını milletimiz ibretle takip etmektedir.

Özlem duydukları eski Türkiye alışkanlarını terk edemeyenlerin, sahte bir yaşam tarzı tartışmasıyla suni bir gündem oluşturarak toplumu kutuplaştırmaya ve buradan siyasi rant devşirmeye girişmeleri, bir acziyet örneği olarak kayıtlara geçmiştir.

Tüm dünyanın baş etmeye çalıştığı salgın musibetinden tamamen kurtulmak için devlet ve millet olarak hassasiyet göstermeye devam edecek ve bu başarılı mücadelemizi manipüle etmeye çalışanlara prim vermeyeceğiz." 

YORUMLAR

  • 0 Yorum