Şanlıurfa'da çocukları taciz ettiği belirlenen Suriyeli sığınmacı yakalandı.

Şanlıurfa'da küçük kız çocuklarını takip ederek, apartman girişlerinde taciz eden şahıs yakalandı. Şahsın Suriyeli sığınmacı olduğu ortaya çıktı.

Şanlıurfa'da çocukları taciz ettiği belirlenen Suriyeli sığınmacı yakalandı.
13 Ocak 2022 - 23:46 - Güncelleme: 14 Ocak 2022 - 16:35


Şanlıurfa'nın Suruç İlçesi'nde farklı zamanlarda ve yerlerde kız çocuklarını taciz eden Suriye uyruklu şahıs, polis tarafından yakalandı. 

Gazeteipekyol'un haberine göre  2021 yılının son günlerinde 27 Aralık'ta 8 yaşındaki bir kız çocuğunu taciz eden şahıs, bir vatandaşın dikkati sayesinde fark edildi ve polis ekiplerine ihbarda bulunuldu.

Sapığın tacizleri ise bu süre zarfında devam etti.

7 Ocak 2022'de bu defa 10 yaşındaki bir kız çocuğunun fırına giderken apartman tarafında tacize uğradığını, sapığın 12 Ocak 2022 tarihinde de ekmek almak için markete giden bir kız çocuğunun peşine takılıp tacizde bulunduğunu belirledi.

Konuyla ilgili çalışma başlatan Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri saatlerce bölgedeki kamera görüntüleri izlendi. Olayların birbirine yakın sokaklarda gerçekleştiği tespit edilerek araştırma yapıldı. Sapığın Suriye uyruklu olduğu belirlendi. Ekipler şahsı gözaltına aldı ve bir çocuk tarafından da teşhis edilen çocuk, Cumhuriyet Savcılığının işlemlerinden sonra tutuklanarak cezaevine gönderildi.
 


YORUMLAR

  • 0 Yorum