'Samsak Döveci' krizi sürüyor: Elif Buse Doğan sosyal medyadan isyan etti

Son dönemin en çok dinlenen şarkıları arasında yer alan 'Samsak Döveci' şarkısını çalan Serkan Çağrı ile seslendiren Elif Buse Doğan'ın arası açılmıştı. Elif Buse Doğan, Çağrı'nın sözlerine sosyal medya hesabından isyan etti.

'Samsak Döveci' krizi sürüyor: Elif Buse Doğan sosyal medyadan isyan etti
17 Nisan 2022 - 09:38


TRT Müzik kanalında "Nefesten Sese" programında müzisyen Serkan Çağrı’nın çalıp Elif Buse Doğan’ın söylediği ‘Samsak Döveci’ şarkısı iki ismin arasını açtı.

Serkan Çağrı, Elif Buse Doğan'ı suçlayarak "Program sonrası 'Şarkıyı hep beraber kliplendirelim' diye karar aldık. Elif Hanım tarafından farklı bir tercihte bulunularak, yol alındı. Bu kısım çok önemli değil aslında ama benim için. Önemli olan Elif çok uzun zamandır birlikte çalıştığım, 7/24 evimizde olan bir insandır. Geldiğinde 21 yaşındaydı. Eşim ve ben çok büyük emekler verdik, kendisini sahiplendik. Bizi şu anda yaralayan şey vicdan. Bizi ahde vefasızlığı üzmüştür" ifadelerini kullandı.

ELİF BUSE DOĞAN İSYAN ETTİ
Elif Buse Doğan üst üste yapılan açıklamalar sonrası en sonunda isyan etti. Elif Buse Doğan Instagram hesabından yaptığı açıklamada haksız yere hedef gösterildiğini, aslında türküyü beraber çıkarma kararı aldıklarını ve tüm düzenlemeler bittikten sonra Çağrı’nın vazgeçtiğini duyurdu.

"KİMSEYE YEDİRMEM"
Şarkıcı açıklamasında "Eser daha sonra Instagram'a sıçradı, Serkan Çağrı da Instagram'a sıçramasının ardından beni aradı, 'single yapalım' dedi. Ben akustik yaptığımı söylediğimde ise 'Eseri ben buldum, etik değil. Kimseye yedirmem bu eseri' dedi. Bir eserin sosyal medyada patlaması mı gerekiyordu single yapmak için dedim" yorumunda bulundu.

Elif Buse Doğan “Birlikte hazırladığımız single ortada duruyorken kendisi eseri başkalarına okutarak 1 Nisan’da single olarak çıkarmıştır. Ardından gazetelere ‘Buse türküyü kendine mâl etmeye çalıştı’ diyerek nasıl tezat bir durumun içine sokmaktadır, hayretler içerisindeyim” dedi.

Doğan, “Herkesin bin bir tane derdinin olduğu bu dönemde böyle komik bir şeyin içine çekilip, sizleri meşgul ettiğim için özür dilerim” notuyla açıklamasını sonlandırdı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum