Sağlık çalışanlarının şehit sayılması talebi AK Parti'nin oylarıyla reddedildi

Koronavirüs salgını nedeniyle hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının şehit sayılması için CHP tarafından TBMM'ye sunulan teklif, AK Parti'nin oylarıyla reddedildi. Teklif, reddedildiği için Meclis gündemine alınmadı.

Sağlık çalışanlarının şehit sayılması talebi AK Parti'nin oylarıyla reddedildi
25 Mart 2021 - 08:48

Koronavirüs salgını sürecinde en ön safta mücadele ederken Covid-19 nedeniyle hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının şehit sayılması talebi ile TBMM'ye kanun teklifi verildi. CHP’nin doktor kökenli Kayseri Milletvekili Çetin Arık'ın kanun teklifinin Meclis gündemine alınması önerisi AK Parti'nin oylarıyla reddedildi.

Arık, “Sağlık çalışanları Covid sürecinde kendi canlarını düşünmeden insanları hayatta tutabilmek için insanüstü gayretle çalıştı” dedi ve şunları söyledi:
“Görülmeyen bir düşmana karşı savaş var. O halde savaş sırasında yaşamını yitirenlerin şehit kabul edilmesi gerekmez mi? Çocukları ‘Benim babam şehit' deme onurunu taşısın. Virüse karşı çalışırken can veren sağlık çalışanlarının şehit sayılmasını, yakınlarının da şehit yakınlarına tanınan haklardan yararlanmasını sağlayalım. Onlar bir hayatı kurtarabilmek için arkalarında gözü yaşlı eş ve çocuk bıraktı. Sağlık çalışanlarını onurlandıralım. Sadece şehitlik değil özlük haklarında da iyileştirme yapalım.”


YORUMLAR

  • 0 Yorum