Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, o doktordan özür diledi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Taksim'de 14 Mart etkinliğinde yaşanan arbede sırasında yere düşen 89 yaşındaki emekli doktor Erdinç Köksal'ı arayarak özür diledi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, o doktordan özür diledi
22 Mart 2022 - 16:09


Taksim'de 14 Mart etkinliği sırasında arbede yaşanmıştı. 89 yaşındaki Dr. Erdinç Köksal, Atatürk anıtına çelenk koymak isterken yere düşmüştü. Köksal, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın kendisini arayarak özür dilediğini söyledi.

Köksal, şu ifadeleri kullandı:
“Gece saat 12'ye yakın beni sağlık bakanı aradı. Sağlık bakanı olduğuna inanamadım. ‘Üzüntülerimi bildirmek için arıyorum, özür dileriz' dedi. Ben de birisi dalga geçiyor zannettim. Gerçekten sağlık bakanı hekim kimliğiyle o telefonu açmakla çok değerli bir şey yaptı. Ben çok mutlu oldum. Ben belki konuşmalarda bazı şikayetlerimizi de bildirmiştik ama ne olursa olsun hekim kimliğiyle üzüntümüzü paylaşmasını şükranla yad ediyorum.

Bu telefon konuşması 5 dakikada bitmedi. Tam 49 dakika konuştuk. Cephede çarpışan binlerce doktor arasında biz 600'e yakın şehit verdik. 5 dakikada bir hasta baktığımızı, bundan çok mutsuz olduğumuzu, hastalarımızın da mutsuz olarak bizi tekmelediğini, bıçakladığını, bunu yapanların da yanına kar kaldığını, hiçbir ceza almadıklarını da ifade ettim. Anlayışla dinledi, bunları sahipleneceğini, adalet bakanı ile konuşacağını bildirdi. İnşallah sayın bakan bu sözünde durur. Daha iyi günlere kavuşuruz.”


YORUMLAR

  • 0 Yorum