Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan 3. doz Biontech aşısı açıklaması!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, üçüncü doz BioNTech aşısıyla ilgili kritik bir açıklamada bulundu. Bakan Koca, “Yarın Bilim Kurulu gündeminde olacak” dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan 3. doz Biontech aşısı açıklaması!
02 Kasım 2021 - 16:59 - Güncelleme: 02 Kasım 2021 - 17:06

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, üçüncü doz BioNTech aşısıyla ilgili önemli ifadeler kullandı. Bakan Koca, "Üçüncü doz BionTech gerekli mi?" sorusuna cevap verdi.

3. DOZ NE ZAMAN OLUNACAK?
TBMM'de basın mensuplarının sorusunu cevaplayan Koca, "Yarın bilim kurulunun gündem konusu olacak. Orada ne zaman kimlerden başlayarak yapılması gerektiği tartışılır bilim kurulundan sonra açıklamayı yapmış oluruz yarın bilim kurulu gündeminde olacak" dedi.


SMA HASTALARIYLA İLGİLİ ÇALIŞMA
Koca, SMA hastalarıyla ilgili ise şu ifadeleri kullandı: "Devletimiz bütün imkanlarını seferber ediyor. Bu hastalarımızı erken dönemde tanımak istiyoruz. Evlilik öncesi taramayı çok önemsiyoruz tüm Türkiye’de çok yakında başlamış olacağız. Test için ihalesi başladı. Önümüzdeki haftalar bitmiş olur. Tüm Türkiye’de evlilik öncesi SMA taraması yapılıyor olacak. SMA Bilim Kurulu’nun öngörüsü doğrultusunda bir genel yaklaşımda sergilenecek, alınan kararlar süreci ve yaklaşımımızı açıklayacağız."


YORUMLAR

  • 0 Yorum