Sağlık Bakan Yardımcısı Emine Alp Meşe pahalı test kitleri yüzünden mi görevden alındı

Kasım 2020'de TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 9.8 TL'lik test kitlerinin USHAŞ tarafından Bakanlığa 32 TL'ye satıldığını itiraf etmişti. Resmi Gazete’de yayımlanan karar göre, Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe görevden alındı. Meşe'nin Bakanlığa pahalı test kiti satan USHAŞ'ın Yönetim Kurulu Üyesi olması dikkat çekti.

Sağlık Bakan Yardımcısı Emine Alp Meşe pahalı test kitleri yüzünden mi görevden alındı
03 Nisan 2021 - 09:12 - Güncelleme: 03 Nisan 2021 - 12:12

BERAT TEMİZ / AYKIRI

Resmi Gazete'de yayımlanan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasını taşıyan karara göre, Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe görevden alındı, yerine Doç. Dr. Tolga Tolunay atandı.

Emine Alp Meşe'nin görevden alınmasıyla ilgili çarpıcı bir iddia ortaya atıldı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, test kitlerine 9.8 TL'den daha fazla ödenmediğini açıklanmıştı. Koca, Kasım 2020'de TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda ise 9.8 TL'lik test kitlerinin USHAŞ tarafından Bakanlığa 32 TL'ye satıldığını itiraf etmişti.

Bakan Koca'nın bu itirafının ardından USHAŞ Yönetim Kurulu Üyeleri'nden birisinin Sağlık Bakan Yardımcısı Emine Alp Meşe olduğu ortaya çıktı.

Meşe'nin görevden alınmasının nedeninin bu olay olduğu iddia edildi.


PROFİLDEN MAKAM GİTTİ, ÇİÇEK GELDİ
Meşe, Resmi Gazete'de yayımlanan kararla görevden alınmasının ardından sosyal medya hesabının profil resmini değiştirdi. Daha önce makam odasındaki fotoğrafı bulunurken, görevden alındıktan sonra çiçek fotoğrafı yer aldı.


Twitter kapak fotoğrafında ise "Gönlü güzel insanlara selam olsun" ifadesinin yer alması dikkat çekti.

ERDOĞAN'A TEŞEKKÜR ETTİ
Meşe, kendisini görevden alan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür mesajı yayınladı. Meşe, "Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle atandığım Sağlık Bakan yardımcılığı görevim sona ermiştir. İki yılı aşkın süredir Devletimize hizmet imkanı veren Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum. Beraber çalışmaktan çok büyük mutluluk duyduğum Bakanlık merkez ve taşra teşkilatındaki mesai arkadaşlarıma ve pandemide özveriyle çalışan sağlık ordumuza saygı ve sevgilerimle" ifadelerini kullandı.

Ayrıca teşekkür mesajının sonuna Sağlık Bakanlığı, Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü gibi kurum hesaplarını etiketleyen Meşe'nin USHAS'ı da etiketlemesi dikkat çekti.
YORUMLAR

  • 0 Yorum