SADAT'tan Sedat Peker'in "El Nusra'ya silah gönderildi" iddiasına açıklama

Sedat Peker, 8. videosunda SADAT'ın kendisi üzerinden El Nusra'ya silah gönderdiğini iddia etti. Peker'in iddiaları sonrasında SADAT'tan açıklama geldi.

SADAT'tan Sedat Peker'in "El Nusra'ya silah gönderildi" iddiasına açıklama
30 Mayıs 2021 - 14:14

Hakkında "organize suç örgütü yöneticisi ve üyesi olmak" suçlamasıyla soruşturma açılan Sedat Peker, 8. videosunu yayınladı. Peker, videoda çok çarpıcı iddialarda bulundu.

Suriye’deki Bayırbucak Türkmenlerine, TIR'larla gönderdiği askeri teçhizat ve silahlarla ilgili açıklamalarda bulunan Sedat Peker, TSK'dan “irticai faaliyetler” nedeniyle atılan askerlerin öncülüğüne kurulan SADAT'ın da kendisi üzerinden El Nusra'ya silah gönderdiğini iddia etti.

Silahların, terör örgütü El Kaide'nin Suriye kolu El Nusra’ya gittiğini söyleyen Peker, “Benim üzerimden gidiyor ama ben yollamadım. SADAT’çılar yolladı” dedi.


SADAT'TAN İDDİALAR HAKKINDA AÇIKLAMA
Peker'in iddiaları sonrasında SADAT'tan da açıklama geldi. Sosyal medya hesabından açıklama yapan SADAT, "SADAT Savunma’nın (iftira edildiği gibi) Suriye’de herhangi bir grupla eğitim, donatım, danışmanlık ve/veya benzeri hiçbir çalışması olmamıştır. Daha önce de yürütülen iftira kampanyalarına cevabi açıklamalarımız internet sitemiz ve sosyal medya hesaplarımızda yer almaktadır.Şirketimizin Peker tarafından terörist gruplara teslim edilen silahlarla hiçbir ilişkisi yok" ifadelerini kullandı.

SADAT’ın açıklamasının tam hali şu şekilde;
"Organize suç örgütü lideri Sedat Peker 30 Mayıs 2021 tarihinde sosyal medya hesabından yayınladığı bir videoda; 'Suriye Türkmenlerine insani yardım götürme' maskesi altında 'silah kaçaklığı' yaptığını itiraf etmiştir. Türkiye’de yargılanmakta olan Peker’in, kendini aklamak amacıyla bir yandan suçlarını itiraf ederken bir yandan da hedef saptırmak için pek çok isim de zikrederek ‘çamur at, tutmasa bile izi kalır’ mantığıyla hareket ettiği görülmektedir.

İşlediği suçlar belgeli ve ispatlı olan firari suç örgütü liderinin, hedef saptırmak için Türkiye Cumhuriyeti Devletinin resmi kurumu Milli İstihbarat Teşkilatını, güzide şirketimiz SADAT Savunma’yı ve bazı bürokratları hedef alması aklı selim sahibi kamuoyunun dikkatinden kaçmamıştır.

İftira sahiplerini iftiralarını ispatlamaya, ellerindeki belgeleri savcılığa teslim etmeye çağırıyoruz. Peker videosunda terörist gruplara silah sattığını itiraf etmektedir; fakat şirketimizin Peker tarafından terörist gruplara teslim edilen silahlarla hiçbir ilişkisi yoktur."

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum