Sabancı sigara sektöründen çekiliyor, hisselerini Philip Morris'e satıyor!

Sabancı Holding, sigara ve tütün sektöründen çekiliyor. Sabancı, sigara ve tütün faaliyetlerini 2.89 milyar TL'ye Philip Morris'e satmak için Rekabet Kurumu'na başvurdu. Satış işleminin yıl sonuna kadar tamamlanması bekleniyor.

Sabancı sigara sektöründen çekiliyor, hisselerini Philip Morris'e satıyor!
07 Ekim 2021 - 10:53

Sabancı Holding, Philip Morris Sabancı Sigara ve Tütüncülük Sanayi ve Ticaret şirketini Philip Morris International'a satmaya karar verdi. Sabancı Holding, sigara ve tütüncülük faaliyetlerini yürüten iki şirketteki paylarının tamamını 2.89 milyar liraya Philip Morris Products’a satmak için Rekabet Kurumu’na başvurdu.

Reuters'ta yer alan habere göre, şirketin dün akşam Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamaya göre, Rekabet Kurumu’nun onay vermesi halinde satış anlaşması yapılacak.

YIL SONUNA KADAR SATILACAK
Açıklamaya göre, onayın ve bazı diğer koşulların yerine getirilmesinin ardından Philsa Philip Morris Sabancı Sigara ve Tütüncülük Sanayi ve Ticaret AŞ ile Philip Morrissa Philip Morris Sabancı Pazarlama ve Satış AŞ’deki Sabancı Holding paylarının tamamı Philip Morris Products’a devredilecek.

Satış işleminin yıl sonuna kadar tamamlanması bekleniyor.


YORUMLAR

  • 0 Yorum