Sabah yazarı Mehmet Barlas: Biz şu anda yokluk nedir bilmiyoruz, sadece fiyat pahalılığını biliyoruz

AKP'ye yakın Sabah gazetesi yazarı Mehmet Barlas, hayat pahalılığına karşı "Türkiye’nin kıymetini bilelim” başlıklı yazı kaleme aldı. Barlas, "Biz şu anda yokluk nedir bilmiyoruz, sadece fiyat pahalılığını biliyoruz” dedi.

Sabah yazarı Mehmet Barlas: Biz şu anda yokluk nedir bilmiyoruz, sadece fiyat pahalılığını biliyoruz
15 Ekim 2021 - 09:09
Türk vatandaşları marketlerdeki fahiş fiyatlar, hayat pahalılığı ve düşük maaşlardan yakınırken, Sabah yazarı Mehmet Barlas, ilginç bir yazı kaleme aldı.  Barlas, "Türkiye’nin kıymetini bilelim” başlıklı bugünkü yazısında, “Biz şu anda yokluk nedir bilmiyoruz, sadece fiyat pahalılığını biliyoruz” dedi.

“İNGİLTERE'DE KAÇ LİRA VERİRSENİZ VERİN HİÇ ALAMAYACAĞINIZ MALLAR VAR”
“Türk seçmenleri olarak yaşadığımız çoğu zorluğun dünyanın başka ülkelerinde de var olduğunu bilmemiz gerekiyor” diyen Barlas, “Örneğin, hayat pahalılığı... Düşünün ki şu anda İngiltere'de kaç lira verirseniz verin hiç alamayacağınız mallar var. Stoklar tükenmiş, dükkân vitrinleri boş. Biz şu anda yokluk nedir bilmiyoruz, sadece fiyat pahalılığını biliyoruz” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin sağlık sisteminin örnek ülkelerden biri olduğunu da söyleyen Barlas, devamında şunları kaydetti:
“Ama en gelişmiş ülkelerde hastanelerde yer olmadığı için insanlar sokaklarda ölüyordu. Ayrıca Türkiye'nin hedef olduğu saldırılar, dünyanın pek az ülkesi için söz konusu. Türkiye, insanların refahı için harcanması gereken paranın önemli bölümünü askeri harcamalara ayırıyor. Şu anda yurtdışında 44 bin askerimiz var. Ayrıca 84 milyon nüfuslu Türkiye, 5 milyon göçmeni konuk ediyor, onlara iş buluyor, okul buluyor, hastane buluyor.”
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • vlkn
    1 ay önce
    Aba altından sopa gösteriyorlar. Gücü o kadar ellerinde topladılar ki, gıda, giyim, ilaç, kimya, petro, medya ve neredeyse bütün sektör bunların eline geçti. Tehlike işte burada. Bu iktidar değiştiğinde yeni gelenler için çok büyük tehditler var. İsterlerse diyeceğim ama muhtemelen tüm sektörleri kitleyebilirler. Üretimi bile durdurabilirler. Öyle bir planda gözüküyor gibi. Geçici süre iktidarı verip yeni gelen iktidarı hallaç pamuğu gibi atıp yeniden iktidara gelmek, daha güçlü her istediklerini yapacak şekilde. Ülkemiz ortlama 70 yıldır işgal altında olmanın acısını yaşıyor. Bağımsız bir ülke olduğunu sanıyoruz.