Sabah gazetesinin hedefinde final yapan Çukur dizisi var!

Daha önce iktidara yakın medya kuruluşları tarafından hedef gösterilen ‘Çukur’ dizisi final yapmasına rağmen hedef gösterilmeye devam ediliyor. Bu kez, Sabah gazetesi yazarı Mevlüt Tezel, final yapan ‘Çukur’ dizisinin oyuncularını "Adamlar tam 'Çukur' çıktı" başlıklı bir yazısı ile hedef aldı.

Sabah gazetesinin hedefinde final yapan Çukur dizisi var!
14 Haziran 2021 - 10:35


Sabah gazetesi yazarı Mevlüt Tezel, İzmir’de satın aldıkları birinci derece doğal SİT alanında bulunan tarlaya inşaat yapma iddialarıyla gündeme gelen Çukur dizisi oyuncularını "Adamlar tam 'Çukur' çıktı" başlıklı bir yazı ile eleştirdi. Yazısında çevrecilikten ve doğayı korumadan bahseden Tezel, Çukur dizisi oyuncuları için "TV'den, sosyal medyadan bakınca çok çevreci gözükürler! Meğer mafya dizisinde oynadıkları adamlara özenmişler!" dedi.

Dizinin başrol oyuncularından olan Aras Bulut İynemli, bahse dair iddia için “Söz konusu arazi ile ilgili imar düzenlemelerine ve SİT alanına ilişkin kurallara sonuna kadar uyulmaktadır. Hiçbir şekilde yasalara aykırı inşaat faaliyeti yapılmayacaktır” demişti. Sabah gazetesi yazarı Tezel, "Bu oyuncular arasında Gezi Parkı protestolarına katılıp 'Ağacıma dokunma' diye slogan atanlar da vardı! Bizim sanatçı tayfasının çoğu gerçek hayatta da iyi rol kesiyorlar. Kamera önünde çevreci takılıp, Kaz Dağları için tweet atıp kamera arkasında sit alanında rant peşinde koşuyorlar!" ifadesi ile hedef gösterdi. 

Mevlüt Tezel'in yazısı ise şu şekilde:
"Çukur' dizisinin başrol oyuncularından Aras Bulut İynemli, Necip Memili, Rıza Kocaoğlu, Öner Erkan ve yönetmen Sinan Öztürk ile oyuncu Sarp Apak'ın, İzmir'in Karaburun İlçesi'nde satın aldıkları, birinci derece doğal SİT alanında kalan tarlaya inşaat yapmak istediği ortaya çıktı.

Çok sayıda ağaç ve çalı türü bitki kesilerek araziye kaçak bir şekilde yol açılmış. Parselin içinde kalan bitki örtüsü de tamamen temizlenmiş. Ardından teraslama yapılarak arazi inşaata hazır hale getirilmiş, iyi mi?

Sabah gazetesinden Ertan Gürcaner önemli bir habere imza attı. Sit alanındaki kaçak çalışmalarla ilgili harekete geçen ve hemen hukuki işlemleri başlatan Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan'ı da kutlamak gerek.

Bu oyuncular dizinin final gösterisinde Tema Vakfı'na 'Çukur' ormanı oluşturmak için fidan bağışı kampanyası başlatmışlardı! TV'den, sosyal medyadan bakınca çok çevreci gözükürler! Meğer mafya dizisinde oynadıkları adamlara özenmişler!
Bu oyuncular arasında Gezi Parkı protestolarına katılıp "Ağacıma dokunma" diye slogan atanlar da vardı! Bizim sanatçı tayfasının çoğu gerçek hayatta da iyi rol kesiyorlar. Kamera önünde çevreci takılıp, Kaz Dağları için tweet atıp kamera arkasında sit alanında rant peşinde koşuyorlar!

İşin ucunda rant, para olunca daha da inandırıcı oynuyorlar! Oscar'lık performanslar bunlar!"

YORUMLAR

  • 0 Yorum