Sabah gazetesinden TRT'ye yönetici transferi!

AKP'nin kontrolündeki Sabah gazetesinden TRT'ye üst düzey transfer gerçekleşti. Sabah muhabiri, TRT Özel Haberler servisinin başına getirildi.

Sabah gazetesinden TRT'ye yönetici transferi!
27 Kasım 2021 - 16:42

Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu’nda (TRT) geçtiğimiz aylarda Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Prof. Dr. Ahmet Albayrak, Genel Müdürlüğe de Prof. Dr. Mehmet Zahid Sobacı’nın atanmasıyla başlayan yenilenme süreci tüm hızıyla devam ediyor.

Yaşanan ayrılık haberlerinin ardından bugün kurumdan atama kararı geldi. AKP'nin kontrolündeki Sabah gazetesinin Cumhurbaşkanlığı muhabiri Zeynel Yaman, TRT’ye transfer olduğunu duyurdu. 

TRT Özer Haberler Servisi'nin TRT bünyesindeki isimlerden oluşturulacağı, TRT Haber ve TRT Ana Haber'e içerikler üreteceği öğrenildi.

Transfer haberini sosyal medya hesabından duyuran Zeynel Yaman, şu ifadeleri kullandı:
“1994’te Marmara İletişim fakültesiyle başlayan meslek yolculuğumuzda, TRT Özel Haberler bayrağını devraldık. Allah büyüklerimizden öğrendiklerimizi yeni nesillere taşımak için yüklendiğimiz bu sorumluluğu, hakkıyla taşımayı nasip etsin.

Her görev, her imkan, yeni bir imtihan, yeni bir heyecandır. Henüz yeni uğurladığımız Sefa abimiz ve daha nice kıymetli meslek büyüklerimiz gibi güzel sözlerle yad edilmek için yola çıkıyoruz. Allah utandırmasın”


YORUMLAR

  • 0 Yorum