Saadet Partisi, Cübbeli Ahmet'e o konuşmayı hatırlattı: Erdoğan için söylediklerini açıkla

Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’nün Temel Karamollaoğlu hakkında ortaya attığı iddialara Saadet Partisi'nden yanıt geldi. Cübbeli'ye Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgili söyledikleri hatırlatıldı.

Saadet Partisi, Cübbeli Ahmet'e o konuşmayı hatırlattı: Erdoğan için söylediklerini açıkla
19 Mart 2022 - 12:58


Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Saadet Partisi ve Temel Karamollaoğlu'na yönelik açıklamalarına Parti Sözcüsü Birol Aydın ve Genel Başkan Yardımcısı Fatih Aydın'dan peş peşe yanıt geldi.

Ahmet Mahmut Ünlü’nün hapisteyken Saadet Partisi olarak gerçekleştirdikleri ziyaretleri sırasında AKP ve Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili söylediklerini açıklaması çağrısı yapıldı. 

"ERDOĞAN İÇİN SÖYLEDİKLERİNİ ÇIK AÇIKLA" ÇAĞRISI
Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Fatih Aydın şu tepkiyi gösterdi: 

“Kendisi dışlandığı zaman, eziyet gördüğü zaman fikirlerinden, düşüncelerinden dolayı hapse atıldığı zaman Saadet Partisi heyeti olarak biz gittik yanına, Genel Başkan’ımız gitti. Eğer gerçekten Türkiye’de ses getirecek açıklamalar yapmak istiyorsan biz oraya gittiğimiz zaman AK Parti için söylediklerini, Erdoğan için söylediklerini çıksın söylesin de o zaman bak Türkiye’de nasıl yer yerinden oynuyor. İnsana tutarlı olmak icap eder. Ahlakımızla anlatamadığımız davamızı, dilimizle anlatamayız. Temsil edemediğimiz dinimizi, biz tebliğ ederek vazifemizi yerine getirmiş olamayız. Kendisinin yapmış olduğu açıklamaların teker teker değerlendirilecek bir önemi yok. Bizim kendisine tavsiyemiz, kendisine yakıştırılan sıfatlara layık olabilecek iş yapmalarıdır”

"DAHA ÇOK TIKLANIR"
Ahmet Mahmut Ünlü ile ilgili açıklama yapan Saadet Partisi Sözcüsü Birol Aydın ise sataşmalarının gündemde kalmak için olduğunu öne sürerek şunları söyledi: 

“İktidar tarafından ‘adam yerine konulma’ hevesinde olan, bunun için de efendileriyle ‘kırıştırmak’ adına partimize ve Genel Başkan’ımıza sataşarak gündemde kalmaya çalışan kişi yine kendi ifadesiyle ‘saçmalamış’. Birileri tarafından adam yerine konulmaz ama gündemde kalmak istiyorsa, haksızlığa uğradığını düşündüğümüz için heyet olarak kendisini ziyaret ettiğimizde konuştuklarını bugün de yine kendi ifadesiyle; ‘Allah için, din için, vatan için’ açıklarsa daha çok ‘tıklanır’, buyursun!”

CÜBBELİ NE DEMİŞTİ?
Cübbeli Ahmet, Saadet Partisi ile gerilim yaşamasının nedenini “HDP ile yakınlaşma” olarak belirtmiş, "Saadet Partisine olan husumetim din ve vatan içindir, nefsim için değildir" demişti.

"Saadet Partisi'ne yıllardır oy verenler bizim cemaat. Senelerimizi verdik Erbakan Hoca'nın döneminde" diyen Cübbeli Ahmet Hoca, yönetim kadrosunda birçok değişiklik yaşandığını ve parti yönetiminin HDP ile yakınlaştığını iddia etmişti.


YORUMLAR

  • 0 Yorum