Rusya'dan yeni nükleer savaş çıkışı, Batı'yı işaret etti: "Bize karşı plan yapanlar bunu düşünsün"

Nükleer Filoları savaş pozisyonuna geçen Rusya'dan yeni bir çıkış geldi. Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, "Nükleer silahlardan bahseden Rusya değil, Batı. Eğer bize karşı gerçek bir savaş başlatmak istiyorlarsa bunu iyi düşünmeliler" dedi.

Rusya'dan yeni nükleer savaş çıkışı, Batı'yı işaret etti: "Bize karşı plan yapanlar bunu düşünsün"
03 Mart 2022 - 12:47 - Güncelleme: 03 Mart 2022 - 12:54


Rusya'nın Ukrayna'yı işgalinde 8. güne girilirken yeni gelişmeler yaşanıyor. Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, nükleer savaş konusunda yeni bir çıkış yaptı.

Lavrov, "Olası bir nükleer savaş söylemi rusya tarafından değil, NATO ve Ukrayna tarafından dile getirildi. Eğer bize karşı gerçek bir savaş başlatmak istiyorlarsa bunu iyi düşünmeliler. Rusya bu konuda Batı'dan gelen provokasyonlarla kendi dengesini bozmaya izin vermeyecektir" dedi.

"NÜKLEER KULLANMAYACAĞINIZIN GARANTİSİNİ VERİR MİSİNİZ?"
Lavrov, bir gazetecinin "İlerde nükleer kullanmayacağı konusunda garanti verir misiniz?" sorusuna yanıt verdi. Lavrov şu ifadeleri kullandı:

"Bizim askeri bir doktrinimiz var. Bu zaten koşulları belirliyor. Burada gerilimin azaltılması gerekiyor. diyoruz. Lütfen dikkatli olun ve yapılan açıkalmalara bakın. Sizden bunu rica ediyorum. Öncelikle sayın Stoltenberg propaganda yaptı ve radikal güçler de zaten belli başlı açıklamalar yaptılar. Zelenskiy'nin de açıklamaları söz konusuydu. Şimdi Fransa Dışişleri Bakanı neler dedi bunları da hatırlayın lütfen. Fransa şu açıklamada bulundu; Başkan Putin'in açıklamlaarına göndermede bulunarak nükleer silahları değerlendiriyor dedi. NATO ile çatışmalara hazırız dedi. Lütfen bu açıklamaları değerlendirin. Başkan Biden yaptırımların başka alternatifi var mı dedi ve 3. Dünya Savaşı dedi. Batılılar sürekli olarak nükleer savaş söylemini devam ettirenler. Biz bu tür provokasyonlara karşıyız. Bize yönelik bir savaş olursa bu istekleri ve planları olanlara bu soruyu sormanız gerekiyor!"


YORUMLAR

  • 0 Yorum