RTÜK ile 2 bakanlığın düzenlediği 1 günlük toplantıya 350 bin TL ödendi

RTÜK'ün, Kültür Bakanlığı ve Aile Bakanlığı ile birlikte düzenlediği 1 günlük ‘Medya ve Aile Değerleri Çalıştayı’ için 350 bin TL ödediği ifade edildi.

RTÜK ile 2 bakanlığın düzenlediği 1 günlük toplantıya 350 bin TL ödendi
10 Temmuz 2021 - 14:05

RTÜK'ün, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı işbirliğinde, 29 Haziran’da İstanbul’da düzenlediği ve 1 gün süren ‘Medya ve Aile Değerleri Çalıştayı’nın maliyetinin 350 bin TL olduğu belirtildi.

BirGün gazetesinde Mustafa Bildircin’nin haberine göre, RTÜK, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı işbirliğiyle 29 Haziran’da gerçekleştirilen, “Medya ve Aile Değerleri Çalıştayı” ihalesi, 15 Haziran’da düzenlendi. Pazarlık yöntemi kullanılarak gerçekleştirilen ihaleye üç şirket teklif verdi. İhaleyi karara bağlayan RTÜK İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanlığı, 25 Haziran’da Netvizyon Mediapark isimli şirketle sözleşme imzaladı.

Merkezi Sicil Kayıt Sistemi’nde yer alan bilgilere göre, ihaleyi kazanan şirket, 2020 yılında AKP Ankara İl Başkan Yardımcılığı yapan Cemalettin Kömürcü’ye ait. Kömürcü, ismini daha önce aldığı kamu ihaleleriyle duyurmuştu.

RTÜK, İstanbul’da gerçekleştirilen ve yalnızca bir gün süren etkinlik için şirkete 350 bin TL ödedi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum