Rockstar Games'in sahibi Take-Two Interactive, dudak uçuklatan fiyata Zynga'yı satın aldı!

GTA (Grand Theft Auto) oyun serisi ile tanınan Rockstar Games'in sahibi Take-Two Interactive, Zynga’yı hisse başına 9,86 dolar fiyat ile 12,7 milyar dolara satın aldı. Zynga, daha önce Türk oyun şirketi Peak Games'i satın almıştı.

Rockstar Games'in sahibi Take-Two Interactive, dudak uçuklatan fiyata Zynga'yı satın aldı!
10 Ocak 2022 - 17:41 - Güncelleme: 10 Ocak 2022 - 17:46

Dünyanın önde gelen bilgisayar oyunu üreticisi Rockstar Games ve 2K’nın sahibi Take-Two Interactive, Zynga’yı 12,7 milyar dolara satın aldı. 

Anlaşma uluslararası haber ajanslarına “son dakika” ibaresiyle düşerken bu satın alma oyun endüstrisindeki en büyük satın alma olarak kayıtlara geçti.

Dünyanın en popüler oyun serilerinden Grand Theft Auto’nun arkasındaki şirket olarak bilinen Take-Two’nun FarmVille’i geliştiren Zynga’yı hem nakit hem de hisse senediyle satın alacağı belirtildi.

Yapılan basın açıklamasında bu anlaşmanın dönüştürücü bir etkisi olacağı belirtilirken Take-Two’nun CEO’su Strauss Zelnick, “Bizim işletmemizi büyük bir şekilde çeşitlendirecek bu anlaşmayı yapmaktan dolayı çok heyecanlıyız. Bu anlaşma ile konsol ve PC oyunlarıyla mobil platform oyunlarını bir araya getirerek stratejik bir kombinasyon yaratıyoruz. Zynga’nın ayrıca çok yetenekli ve deneyimli bir ekibi var” dedi.

Bir dönem Electronic Arts’ı yöneten Zynga’nın CEO’su Frank Gibeau da şirketinin Take-Two ile güçlerini birleştirmekten memnuniyet duyduğunu dile getirdi.

TÜRK OYUN ŞİRKETİNİ SATIN ALMIŞTI
Zynga, 2020'nin Haziran ayında Türk mobil oyun şirketi Peak Games'i 1.8 milyar dolara satın almıştı. Peak Games, böylece Türkiye'nin ilk unicornu olmuştu.


YORUMLAR

  • 0 Yorum