Rıdvan Dilmen'in Ekrem İmamoğlu'nu hedef alan sözlerinden sonra İBB'den çok sert açıklama

TRT yorumcusu Rıdvan Dilmen'in canlı yayında söylediği sözlerden sonra ortalık karıştı. 3 Temmuz süreciyle ilgili İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu hedef alan Dilmen'e yanıt İBB Sözcüsü Murat Ongun'dan geldi.

Rıdvan Dilmen'in Ekrem İmamoğlu'nu hedef alan sözlerinden sonra İBB'den çok sert açıklama
17 Ocak 2022 - 09:11 - Güncelleme: 17 Ocak 2022 - 10:31


Hatayspor-Galatasaray maçı sonrasında TRT Spor'da yorum yapan Rıdvan Dilmen, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu hedef aldı.

Dilmen canlı yayında yaptığı yorumlarda 3 Temmuz sürecine sözü getirerek, "İBB Başkanımız Ekrem Bey, STV'de Fenerbahçe'nin şike yaptığını söylemişti. Ama şimdi farklı düşünüyor sonuçta" ifadelerini kullandı.

Dilmen'in bu yorumuna İBB'den çok sert bir yanıt geldi. İBB Sözcüsü Murat Ongun, Twitter'dan yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Rıdvan Dilmen dün futbolun şeytanıydı bugün siyasetin şeytanı. Güzel ülkemizi siyasetin şeytanlarından kurtarmaya az kaldı."


RIDVAN DİLMEN NE SÖYLEDİ
Rıdvan Dilmen canlı yayında, 3 Temmuz sürecinde Fenerbahçe'nin Avrupa'ya gönderilmemesinde imzası olan TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar üstünden konuyu İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na getirdi.

Dilmen programda şu ifadeleri kullandı: 

"Mehmet Ali Aydınlar ile 4-5 sene konuşmadım. Fenerbahçe Avrupa'ya gitmedi, evet. Ama sonra Aziz Yıldırım döneminde kulübe sponsor oldu. Ali Koç döneminde de sponsor oldu. Acıbadem, Fenerbahçe ile çok fazla iş birliği yaptı. İBB Başkanımız Ekrem İmamoğlu da STV'de futbol yorumculuğu yapmıştı. Fenerbahçe'nin şike yaptığını söylemişti. Sonuçta o günkü düşünceleriyle aynı noktada değil tabii kii."

BU ÜLKENİN CUMHURBAŞKANINA HAKARET EDENLER VAR
Dilmen aynı programda Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret edenlerin TFF'de görev aldığını ileri sürerek şu yorumda bulundu:

"Bu ülkenin Cumhurbaşkanına hakaret eden adamların ne işi var TFF'de? Hani inceliyordunuz TC kimlik numaralarını? Diyelim ki, Kemal Kılıçdaroğlu. Ona da yapamazsın. Ali Koç, Burak Elmas, Ahmet Ağaoğlu'na ana avrat küfür edemezsiniz. TFF'ye sesleniyorum. İşinize gelen, işinize gelmeyen hakem atamaları. Daha önceki MHK en azından sizlerin diktesini yapmıyordu. Yapamazdınız. Şunu şuraya ata, bunu buraya ata diyemezdiniz. Türk sporunun sağlığı için yapmayın. İnsanları sokağa mı dökmek istiyorsunuz? Ne yapmak istiyorsunuz? Hayatımda böyle çirkinlikler ve rezalet görmedim. Birileri temsilci olarak kafalarına göre istihbaratçılık yapıyor. Yapmayın bunları!" 


loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum