Rıdvan Dilmen canlı yayında anlattı: Cüneyt Çakır, görevden alındığını böyle öğrenmiş

Rıdvan Dilmen, TFF'nin 13 hakemin görevine son vermesini değerlendirdi. Cüneyt Çakır'la telefon görüşmesi yaptığını söyleyen Dilmen, "Bugün aradım, 'Valla hocam ben de sizin gibi televizyondan öğrendim' dedi. Bu çok acı" ifadelerini kullandı.

Rıdvan Dilmen canlı yayında anlattı: Cüneyt Çakır, görevden alındığını böyle öğrenmiş
09 Mart 2022 - 09:41


TFF MHK, dün aldığı ani bir kararla 13 hakemin görevine son vermişti. Aralarında Cüneyt Çakır ve Fırat Aydınus'un da bulunduğu 13 hakem artık maç yönetemeyecek.

TFF'nin ani kararının ardından Rıdvan Dilmen, TRT Spor'da değerlendirmelerde bulundu. Cüneyt Çakır'la telefonda görüştüğünü belirten Dilmen, şu ifadeleri kullandı:


"Cüneyt Çakır'ı aradım, önce hafta içinde Suudi Arabistan Ligi'yle anlaştığı yönündeki haberi sordum, "Yok öyle bir şey, tamamen asılsız" dedi. Bir altlık yapıyorlar diye düşünmedim değil. MHK'nin kararlarından sonra bugün aradım, 'Valla hocam ben de sizin gibi televizyondan öğrendim' dedi. Bu çok acı bir şey biliyor musun, çok acı.


Bu ihraç edilen hakemlerin hepsi insan evladı. 3 tane gerekçe sunmaları lazım ama yapamazlar. Halis Özkahya'yı yalandan koymuşlar listeye. Halis Özkahya 4 ay önce hakemliği bıraktı. Neyini sonlandırıyorsunuz. Adam bıraktı zaten pasta kestiniz. Bu arkadaşların VAR kayıtlarında bir suistimal varsa kamuoyuna dersiniz ki 'Cüneyt Çakır VAR'ın müdahalesine rağmen gitmedi. 'Bu benim için geçerli sebeptir. Bir maç bile olsa bunu yaptıysa affetmem. Bu suistimalse ve açıklarlarsa problem yok.


İkincisi, terör örgütü üyesiyse PKK veya FETÖ neyse. Fakat siz bu arkadaşların sicillerine baktığınızı söylüyorsunuz. Bunu da diyemezsiniz. Üçüncüsü, 'buradaki hakemlerin hepsinde şike tespit ettik' dersiniz. Dördüncü de 'başarısızlardı gönderdik' dersiniz. Başarısız buluyorsan görev vermezsin. Sezon sonu yalanını bıraksınlar sezon sonuna kadar maç vermeyeceğiz demek daha büyük bir ayıp."


YORUMLAR

  • 1 Yorum