Resmi Gazete'de yayımlandı: Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın adı değişti

Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının ismi Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı olarak değişti. Ayrıca İçişleri Bakanlığına bağlı olan Göç İdaresi Genel Müdürlüğünün statüsü değiştirildi ve Göç İdaresi Başkanlığı olarak Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına bağlandı.

Resmi Gazete'de yayımlandı: Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın adı değişti
29 Ekim 2021 - 08:55

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan Kararname ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığının yeni adı Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı oldu. 

Kararnameyle birlikte, Bakanlık bünyesinde İklim Değişikliği ve Uyum Koordinasyon Kurulu oluşturulurken, İklim Değişikliği Başkanlığı kuruldu.

İçişleri Bakanlığına bağlı olan Göç İdaresi Genel Müdürlüğünün statüsü değiştirildi ve Göç İdaresi Başkanlığı olarak Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına bağlandı.

Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı olan Meteoroloji Genel Müdürlüğü ile Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürlüğü ise Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına bağlandı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum