Rektör Ahmet Akgündüz'den Mustafa Kemal Atatürk'e hakaret!

Rotterdam İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Akgündüz, Şeyh Abdülhakim Arvasi’nin sözleri ile Atatürk’e hakaret içeren bir paylaşımda bulundu.

Rektör Ahmet Akgündüz'den Mustafa Kemal Atatürk'e hakaret!
29 Temmuz 2021 - 13:46
Rotterdam İslam Üniversitesi Rektörü Akgündüz, Twitter hesabından Şeyh Abdülhakim Arvasi’nin “Habis Ruh” başlıklı Atatürk’e hakaret içeren sözlerini paylaştı. 

Arvasi’nin “Habis Ruh” başlıklı yazısında şu ifadeler yer alıyor;
“Cenab-ı Hak, mahlukatı yaratınca bi 'Mustafa' yarattı ki, 'Habib-i Ekremi'dir. Hiçbir ciyeti iyi değildir. Mukabil olan en sefil, alçak nokta ise 'mustafen-minh'dir ki 'habis ruh'dur; 'Kemal' ismi 'mustafen-minh'likde yanı redaette (kötülük, fenalık, bayağılık) ve habasette (murdarlık, pislik, kötülük) kemaele geldiği içindir"

Rotterdam İslam Üniversitesi Rektörü Akgündüz, bu metni Twitter hesabından "Kutb-u A'zam olan Abdülhakim Arvasi hazretlerinin sırr-ı inna a'taynadaki tesbite uyan bir izahı" notu ile paylaştı.


YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • dayı
  2 ay önce
  Üç harfli tanımlama var. Y............... Y............. Y...................
 • dayı
  2 ay önce
  Atalarım demiş ki " LAF ÇOK DA CEREMEYE VERECEK PARA YOK"
 • Adam
  2 ay önce
  Bu siyasal islamcılar milletin başına çok büyük beladır diyorum dinleyen yok illaki milletin başına büyük çoraplar örmek zorundalar mı. Bu herifi ben çok yakınen tanırım yine gündem olmak istemiş ....