Rapçi Einar, sokak ortasında vurularak öldürüldü

2019'da İsveç'in Spotify üzerinden en çok dinlenen sanatçısı olan 19 yaşındaki ünlü rap şarkıcısı Einar, dün Stockholm'de başından vurularak öldürüldü.

Rapçi Einar, sokak ortasında vurularak öldürüldü
23 Ekim 2021 - 08:58

İsveç'in en popüler rapçilerinden Einar, Stokholm'de vurularak öldürüldü. Cinayet, şehirde giderek artan çete bağlantılı suçlar konusundaki endişeyi tırmandırdı. Cinayetle ilgili soruşturma başlatıldı.

Einar'ın perşembe günü Stokholm'ün güneyindeki Hammarby Sjöstad banliyösünde bir apartmanın önünde saat 23.00 sularında vurulduğu belirtildi. Polis, aktif olarak iki şüpheli aradıklarını belirtti.

Ulusal haber ajansı TT'ye konuşan Stockholm Polis Sözcüsü Ola Osterling, "Aktif olarak ne olduğunu ve arkasında kim olduğunu anlamaya çalışıyoruz" dedi. SVT'ye konuşan isimsiz bir kaynak cinayetin çete bağlantılı olduğunu ve öldürülmeseydi Einar'ın gelecek hafta Vårby  çetesine karşı ifade vereceğini ifade etti.

Cinayete kurban giden Einar daha önce de kaçırılmış, ölümden kıl payı kurtulmuştu. Einar'ın Första Klass şarkısı, 2019'da Spotify'da 33 milyondan fazla kez dinlenenmiş, Gamora parçası da 29 milyon dinlenme ile arkasından gelmişti.

2019'da İsveç'in Spotify üzerinden en çok dinlenen sanatçısı olmuş, üç albümü müzik listelerinin tepesinde yer almış ve birçok ödüle layık görülmüştü.


YORUMLAR

  • 0 Yorum