Ramazan Kurtoğlu'nun sözleri yeniden gündemde: "Bunun adı Anadolu'yu Türksüzleştirme projesi"

Dr. Ramazan Kağan Kurtoğlu'nun 1 Ocak 2020'de HaberTürk canlı yayınında söylediği sözler yeniden gündem oldu. Kurtoğlu, "Suriyeli meselesi Türkiye Cumhuriyeti devletinin beka ve milli güvenlik meselesidir. Bu projenin adı ne biliyor musunuz? Anadolu’yu Türksüzleştirme projesi" demişti.

Ramazan Kurtoğlu'nun sözleri yeniden gündemde: "Bunun adı Anadolu'yu Türksüzleştirme projesi"
14 Nisan 2022 - 11:25 - Güncelleme: 14 Nisan 2022 - 13:07


Sınırdan kaçak geçişler ve sığınmacı sorunu tartışılmaya devam ederken Dr. Ramazan Kağan Kurtoğlu'nun sözleri yeniden gündem oldu.

HaberTürk'teki “Türkiye’nin Nabzı” programının 1 Ocak 2020'deki canlı yayınına konuk olan Kurtoğlu, 1994 yılında Alman asıllı ABD'li bir profesörün kendisine söylediklerini anlatarak "Suriyeli meselesi Türkiye Cumhuriyeti devletinin beka ve milli güvenlik meselesidir. Bu projenin adı ne biliyor musunuz? Anadolu’yu Türksüzleştirme projesi" demişti. Kurtoğlu'nun açıklamaları şöyle:
Yıl 1994 çantasını taşımaktan her zaman zevk aldığım hocamla ben çaylak asistanı Cincinnati’ye gittik. Cincinnati’de Alman asıllı ABD’li bir profesörün başkanlık yaptığı bir think thank kuruluşuna gittik. Yemek yerken birden adam döndü dedi ki: “Önümüzdeki 30 yılda 300 milyon Çinli yerinden hareket edecek ve biz bunları Afrika’ya yönlendireceğiz.” Durdu dedi ki: Biliyor musunuz önümüzdeki 30 yılda da Türkiye’nin altından da 90 milyon genellikle Arap İslam coğrafyasından size doğru Balkanlara doğru göç olacak.” Yıl 1994! “Ne yapacaksınız o zaman? 40 milyonu Anadolu’da kalabilir bunun.

Suriyeli meselesi kesinlikle bir din kardeşliği meselesi değildir. Suriyeli meselesi bir ırkçılık meselesi değildir. Suriyeli meselesi Türkiye Cumhuriyeti devletinin beka ve milli güvenlik meselesidir. Tıpkı endüstriyel gıda, endüstriyel ilaçta olduğu gibi. 40 milyonu Anadolu ve Balkanlar’da kalabilir diyor. Bu projenin adı ne biliyor musunuz? Anadolu’yu Türksüzleştirme projesi!”

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum