Programını iptal eden Ali Babacan, canlı yayında protesto edildi

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Kanal42'de katılacağı programı iptal etmesinin ardından canlı yayında protesto edildi. Babacan'ın oturacağı koltuğu fotoğrafı ve "Rezerve" yazısı konuldu.

Programını iptal eden Ali Babacan, canlı yayında protesto edildi
23 Ocak 2022 - 11:07


Konya'daki Kanal 42 TV'de program yapan gazeteciler Mücahit Enes Turbil ve Emre Özgül, hava muhalefetini gerekçe göstererek canlı yayın programını iptal eden DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ı protesto etti.

Turbil ve Özgül, Ali Babacan ile yapacakları programın, başlangıcına 5 saat kala DEVA Partisi tarafından iptal edilmesininin ardından boş kalan konuk koltuğuna Ali Babacan'ın fotoğrafını ve "rezerve" yazısı koydu.

"DAHA ÖNCE DE SÖZÜNDE DURMADI"
Canlı yayın sırasında açıklamalarda bulunan Gazeteci Mücahit Enes Turbil, Babacan'ın daha önce de söz vermelerine rağmen yayın yapmaktan çeşitli nedenler öne sürerek uzak durduğunu belirterek şunları söyledi:

"Konya gibi zorlu bir şehirde gazetecilik yapmaya çalışıyoruz. Her kesimin kendini ifade edebilmesi için bütün baskılara rağmen yayın yapmanın gayretini veriyoruz. Bu kapsamda çeşitli programlar icra etmek için Konya'ya gelen DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan Bey'e de bir program talebinde bulunduk. Kabul edildi ama daha sonra hava muhalefeti gerekçe gösterilerek, özenle hazırladığımız program iptal edildi. Başlamasına 5 saat kala programın iptal edilme kararının alınması doğru olmadı. Bu, DEVA Partisi'nin ilk iptal ettiği program da değil. Daha önce de söz vermelerine rağmen çeşitli gerekçelerle organize ettiğimiz programı iptal ettiler.

Bizim amacımız körü körüne bazı şeyleri eleştirmek değil. Bizim tepkimiz iktidar olmadan iktidar havasına girenlere. Bizim tepkimiz Ali Bey ile vatandaşın arasına bilerek ya da bilmeyerek duvar örenlere. Ünlü bir yazar; 'Eğer yürüdüğünüz yolda hiçbir zorluk yoksa o yol sizi hiçbir yere götürmez' demiş. Doğru söylemiş. Yoksa yerel bir medya kuruluşu olduğumuz için mi sürekli bizleri görmezden geliyorsunuz?"


YORUMLAR

  • 0 Yorum