Premier Lig'de Gylfi Sigurdsson çocuk istismarından gözaltında!

İngiltere Premier Ligi'nde şok olay. Manchester polisinin bir futbolcuyu, çocuk istismarından gözaltına alındığı belirtildi. İngiliz basını söz konusu oyuncunun Evertonlı Gylfi Sigurdsson olduğunu açıkladı.

Premier Lig'de Gylfi Sigurdsson çocuk istismarından gözaltında!
21 Temmuz 2021 - 10:38
İngiltere Premier Ligi, çocuğu cinsel istismar skandalıyla sarsıldı. Manchester polisinin, bir yıldız futbolcuyu, çocuğa cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle gözaltına aldığı belirtildi. İngiliz basını, gözaltına alınan futbolcunun Evertonlı Gylfi Sigurdsson olduğunu açıkladı.

Everton, ise bir futbolcusunun soruşturma nedeniyle kadro dışı bırakıldığını duyurdu. İzlanda tarihinin en başarılı futbolcularından biri olan Gylfi Sigurdsson'un evinde arama yapıldığı ve elektronik cihazlarına soruşturma nedeniyle el konulduğu belirtildi.

Futbolcu, daha sonra soruşturma sonuçlanana kadar kefaletle serbest bırakıldı.

NE OLMUŞTU?
İngiliz basınında, 16 Temmuz Cuma günü Manchester'da bir Premier Lig futbolcusunun çocuklara yönelik cinsel suç işlediği gerekçesiyle tutuklandığı haberi yer almıştı.

Haberde Manchester polisi tarafından kefaletle serbest bırakılmadan önce futbolcunun tutuklandığı, oyuncunun evine bu ayın başlarından itibaren, polisin delil aramak için baskın düzenlediği bilgisi verilmişti.

Everton, kadro dışı bıraktığı oyuncu hakkında şu açıklamayı yaptı;
"Everton, polis soruşturması bekleyen bir oyuncusunun kadro dışı bırakıldığını doğrulayabilir. Kulüp, soruşturmalar konusunda yetkilileri desteklemeye devam edecek ve şu anda başka bir açıklama yapmayacaktır."

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum