Pitbull saldırısına uğrayan Asiye'den ameliyat öncesi yürek yakan soru!

Gaziantep'te 2 pitbull köpeği tarafından saldırıya uğrayan ve ağır yaralanarak hastaneye kaldırılan 4 yaşındaki Asiye'ye Antalya'da doku nakli yapılmıştı. Asiye'nin doku nakli ameliyatı öncesinde annesine sorduğu soru ise yürekleri dağladı.

Pitbull saldırısına uğrayan Asiye'den ameliyat öncesi yürek yakan soru!
28 Aralık 2021 - 09:47

Gaziantep'te yaşadığı sitenin bahçesinde oynarken pitbull cinsi 2 köpeğin saldırısına uğrayan ve ağır yaralanan Asiye Ateş, tedavi için Gaziantep'ten Antalya'ya sevk edilmişti. Burada yapılan 4 saatlik doku naklinin ardından uyutulmaya devam eden Asiye'nin nakil operasyonu öncesi annesine sorduğu soru yürek yaktı.

YÜREK YAKAN SORU
Sabah'ta yer alan habere göre, minik Asiye'nin doku nakli operasyonuna girmeden önce annesi Zübeyde Ateş'e "Yüzüm iyileşecek mi?" diye sorduğu annesinin ise "Ömer hocamız senin yüzünün iyileştirecek. Eskisi gibi olacaksın" diyerek moral verdiği öğrenildi.

Operasyonu gerçekleştiren Prof. Dr. Ömer Özkan, "Asiye'deki normal bir doku kaybı değil, ciddi bir yaralanma. Yüzündeki sinirlerde ciddi hasarlar, çene ve kulakta 3 boyutlu kayıplar vardı. Yüzüne ve saç derisine operasyon yaptık. Sırtından ve bacağından doku nakilleri gerçekleştirdik. Nakledilen dokunun tutması önemli. Birkaç gün doku tutmama riski var. Yoğun bakımdan uyandırıldıktan sonra nakledilen dokularının takibini yapacağız." dedi.

"İYİLEŞMESİ BİR YIL SÜREBİLİR"
İyileşme süreciyle ilgili de konuşan Prof. Dr. Özkan, "İki hafta sonra gelişmelere bakılarak değerlendirme yapacağız ve yeniden doku nakline başlayacağız. Yüz felci riski bulunuyor, gerekirse o konuda da müdahalede bulunacağız. Bu süreçte bir sorun çıkmazsa ve hayati tehlike riski tamamen ortadan kalktıktan sonra diğer işlemleri yapmaya başlayacağız." ifadelerinin kullandı

"ZAMANINDA KURTARMIŞLAR"
Prof. Dr. Özkan, "Yüz nakli gerektirecek bir durum söz konusu değil. Ciddi bir travma geçirmiş. Elimizden geleni yapacağız. Tam iyileşme bir yılı bulabilir. Ailenin de morali iyi. Çocuğu zamanında kurtarmışlar" dedi.

Asiye Ateş'in annesi, babası, halası ve dedesini ziyaret eden Antalya Valisi Ersin Yazıcı'da, "Bu akşam ya da yarın yoğun bakımdan çıkacak. Ömer Özkan, başarılı bir operasyon olduğunu söyledi. Ciddi manada doku zedelenmeleri olduğu için önümüzdeki süreçte de yeni, operasyonlar yapılması gerekecek. Ailenin durumu ve moralleri iyi. Aile ile cuma gecesinden bu yana iletişim halindeyiz. Misafir ediyoruz. İnşallah böyle feci bir olayı bir daha yaşamayız. Asiye kurtulacak. İnşallah güzel günler onu bekliyor" dedi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum