Pençe-Yıldırım Harekatı'nda şehit düşen Müslüm Toprak'ın son sözleri yürekleri dağladı

Irak'ın kuzeyinde düzenlenen Pençe-Yıldırım Harekatı'nda yaralanarak hastaneye kaldırılan ancak tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan şehit Müslüm Toprak'ın ailesiyle yaptığı telefon görüşmesindeki son sözleri yürekleri dağladı.

Pençe-Yıldırım Harekatı'nda şehit düşen Müslüm Toprak'ın son sözleri yürekleri dağladı
01 Mayıs 2021 - 09:34

Irak’ın Kuzeyi’ne düzenlenen Pençe-Yıldırım Harekatı’nda yaralanan ancak tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan  25 yaşındaki sözleşmeli er Müslüm Toprak şehit oldu. Toprak’ın şehit düşmeden saatler önce ailesiyle gerçekleştirdiği telefon görüşmesindeki son sözleri yürekleri dağladı.

Şehidin Bağcılar'daki baba evine acı haber ulaştırıldı. Şehit Müslüm Toprak'ın harekatta şehit düşmeden saatler önce ailesiyle gerçekleştirdiği telefon görüşmesindeki son sözleri yürek burktu.

Şehidin aile bireylerinin ifadesine göre, “Sizden birinizi karınca ısırdığı zaman ne kadar acı duyarsa ‘şehit’ olan kimse de ölüm acısını da o kadar duyar'' şehidin son sözleri oldu. Aile yakınları da şehidin anısına son sözleriyle birlikte ”Mekanın cennet olsun” paylaşımında bulundu.

Hakkari'de şehit düşen Müslüm Toprak'ın cenaze töreni, öğlen saat 14:00 gibi Kirazlı Mahallesi 1226. Sokak'ta bulunan adresinde gerçekleştirilecek. Cenaze namazı ikindi vaktine müteakip Ataköy 5. Kısım Camii'nden kaldırılarak Edirnekapı Şehitliği'ne defnedilecek.


YORUMLAR

  • 0 Yorum