Pençe Kilit operasyonundan acı haber: Piyade Sözleşmeli Er Mehmet Meral şehit oldu

Pençe Kilit Operasyonundan bir acı haber daha geldi. Pençe-Kilit operasyonu bölgesine açılan taciz ateşinde Sözleşmeli Piyade Er Mehmet Meral şehit oldu.

Pençe Kilit operasyonundan acı haber: Piyade Sözleşmeli Er Mehmet Meral şehit oldu
26 Mayıs 2022 - 10:01


Milli Savunma Bakanlığı, Pençe Kilit operasyonu bölgesinde teröristlerin açtığı ateş sonucu Piyade Sözleşmeli Er Mehmet Meral'ın şehit düştüğünü açıkladı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde bir üs bölgemize bölücü terör örgütü mensuplarınca açılan taciz ateşi sonucunda kahraman silah arkadaşımız Piyade Sözleşmeli Er Mehmet Meral şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz." ifadeleri kullanıldı.

YOZGAT'A ŞEHİT ATEŞİ
Şehit Mehmet Meral'in Yozgat'ın Sorgun İlçesi Büyüktaşlık Köyü nüfusuna kayıtlı olduğu öğrenildi.

Şehit Mehmet Meral için İkindi namazında Sorgun'da düzenlenecek program sonrasında Büyüktaşlık köyünde defnedileceği öğrenildi.

Meral’in Siirt 3. Komando Tugayı emrinde görevli olduğu, günün ilk saatlerinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından açılan ateş sonucu şehit olduğu öğrenildi.
loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum