Paulo Coelho kitabını Mete Gazoz'a adadı!

Dünyaca ünlü roman ve söz yazarı Paulo Coelho, yeni çıkan Okçu'nun Yolu (The Archer) kitabını milli sporcumuz Mete Gazoz'a adadı.

Paulo Coelho kitabını Mete Gazoz'a adadı!
24 Eylül 2021 - 10:06

Dünyaca ünlü Brezilyalı yazar Paulo Coelho, 'Okçu'nun Yolu' adlı yeni kitabını Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda altın madalya kazanan milli sporcumuz Mete Gazoz'a adadı.

"OKÇULUK DAHİSİ BU KİTAP SANA ADANDI"
Simyacı başta olmak üzere 84 dilde yayımlanan kitaplarının toplam satışı 320 milyonu aşan Brezilyalı yazar Paulo Coelho, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Mete Gazoz... Bu, sana adadığım ilk kitabım. Okçuluğun dahisi" ifadelerini kullandı. Ünlü yazar, yeni kitabı “Okçu’nun Yolu”nu Mete Gazoz için imzaladı.

OKÇUNUN YOLU'NUN KONUSU
Yolu yayımlandı. Daha önceki kitaplarındaki gibi yine bir arayış öyküsü olan roman, ok ile anlam arayışını bir araya getiriyor. Ülkenin en mahir okçusu Tetsuya bir köyde mütevazı bir marangoz olarak yaşamını sürdürmekteyken bir gün uzak diyarlardan gelen bir okçu ona meydan okur… Tetsuya bu meydan okumayı kabul ederek okçuluk felsefesini hem yabancı okçuya hem de köyün delikanlılarından birine aktaracaktır.

Paulo Coelho’nun Okçu’nun Yolu için “Kaleme aldığım bu metinde yay, ok, hedef ve okçu aynı gelişim ve sınama mekanizmasının bütünleyici birer parçası” diyor.

PAULO COELHO KİMDİR?
1947’de Brezilya’nın Rio de Janeiro kentinde doğdu. Kendini tümüyle edebiyata vermeden önce tiyatro yönetmenliği, oyunculuk, şarkı sözü yazarlığı ve gazetecilik yaptı.

1986’da yayımlanan Hac adlı ilk romanının ardından gelen Simyacı‘yla dünya çapında üne erişti. Simyacı, 20. yüzyılın en önemli yayıncılık olaylarından biri oldu ve 85 milyon sattı.

Coelho, Brida (1990), Piedra Irmağı’nın Kıyısında Oturdum Ağladım (1994), Beşinci Dağ (1996), Işığın Savaşçısının Elkitabı (1997), Veronika Ölmek İstiyor (1998), Şeytan ve Genç Kadın (2000), On Bir Dakika (2003), Zâhir (2005), Portobello Cadısı (2006), Kazanan Yalnızdır (2008), Elif (2011), Akra’da Bulunan Elyazması (2012), Aldatmak (2014), Casus (2016) ve Hippi (2018) gibi yapıtlarıyla sürekli olarak çoksatar listelerinde yer aldı.

Sosyal ağlarda en çok takipçiye sahip yazar olan Coelho’nun, 83 dilde yayımlanan kitaplarının toplam satışı 320 milyonu geçti. Bugüne kadar pek çok ödül ve nişana değer görülen Coelho, Birleşmiş Milletler Barış Elçisi ve Brezilya Edebiyat Akademisi üyesidir.


YORUMLAR

  • 0 Yorum