Özgür Demirtaş'tan Merkez Bankası'na faiz çağrısı

Merkez Bankası'nın faizi indireceği yönünde beklenti oluşmasının ardından Ekonomist Özgür Demirtaş'tan çağrı geldi. Demirtaş, "Lütfen faiz indirimi yapmayın. Geri dönülmesi çok çok zor tahribatlar yaratıyorsunuz" dedi.

Özgür Demirtaş'tan Merkez Bankası'na faiz çağrısı
18 Kasım 2021 - 09:44

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin TBMM'deki grup toplantısında yaptığı açıklamada faiz indiriminin sinyallerini vermişti. Erdoğan, "Bu yolda ben, faizi savunanla beraber olamam, olmam. Bu görevde olduğum sürece faizle mücadelemi sonuna kadar sürdüreceğim" demişti.

Erdoğan'ın sözleri sonrasında Merkez Bankası'nın faiz indirimi yapacağı yönünde beklentiler oluştu. Konuya ilişkin sosyal medya hesabı üzerinden paylaşım yapan Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özgür Demirtaş, şu ifadeleri kullandı:

"İnsanın uykusu gelmiyor. Lütfen faiz indirimi yapmayın. Geri dönülmesi çok çok zor tahribatlar yaratıyorsunuz. Mega enflasyonun önünü açıyorsunuz. Faiz indirimi ile malları değerlenen Zenginleri daha zengin, fakirleri daha fakir yapıyorsunuz. Gelin dönün bu yoldan. YAPMAYIN."


YORUMLAR

  • 0 Yorum