Özgür Demirtaş'tan asgari ücret yorumu

Geçtiğimiz günlerde asgari ücretinin 4 bin liranın üzerine çıkacağı tahmininde bulunan ekonomist Prof. Dr. Özgür Demirtaş, 4250 TL olarak açıklanan asgari ücret hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Özgür Demirtaş'tan asgari ücret yorumu
16 Aralık 2021 - 17:06


2022 asgari ücretinin 4 bin TL’nin üzerine çıkacağı tahmininde bulunan ekonomist Prof. Dr. Özgür Demirtaş’tan yeni bir açıklama geldi.

Demirtaş, “Aynen dediğim gibi asgari ücret 4 bin 250 TL oldu! Şimdi Asgari Ücretliler: 2 ay içinde bu parayla geçen yıla göre çok daha az mal ve hizmet alabildiklerini görecekler… İlk tahminim gerçekleşti. İkinci tahminim de 2-3 ay sonra gerçek olur” dedi.

"ALIM GÜÇLERİ ÇAKILMIŞ"
Prof. Dr. Demirtaş, asgari ücretin 4 bin TL’nin üzerine çıkarılacağı, ocak-şubat aylarında ise gıda fiyatlarında artış yaşanarak alım gücünün düşeceği tahminini paylaşarak şöyle demişti:

“Ocak-Şubat gibi gıda ürünlerinin fiyatı uçar. Sonra bir bakarlar ki 2 yıl önce, 2 bin TL maaşları ile çok daha fazlasını alabiliyorlarmış. Maaşları artmış ama alım güçleri çakılmış… Keşke haksız çıksam ama maalesef haklı çıkacağım.”


YORUMLAR

  • 0 Yorum