Özgür Demirtaş "Kötü bir haberim var" diyerek paylaştı: İlaç bulunamayacak

Prof. Dr. Özgür Demirtaş, Twitter hesabından ilaç sektörüyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Demirtaş, "Kötü bir haberim var" diyerek ilaç krizine dikkat çekti.

Özgür Demirtaş "Kötü bir haberim var" diyerek paylaştı: İlaç bulunamayacak
27 Ekim 2021 - 13:42 - Güncelleme: 27 Ekim 2021 - 13:48

Sabancı Üniversitesi Finans Kürsü Başkanı Pof. Dr. Özgür Demirtaş ilaç sektörüyle ilgili ses getirecek bir paylaşımda bulundu. 

"BİRÇOK İLAÇ BULUNAMAYACAK"
Devletin, ilaç şirketlerine ödeme yaparken mevcut ilacın Avrupa’daki en düşük fiyatını verdiğini söyleyen Demirtaş, bu durumun sürdürülemez olduğunu açıkladı. İlaç şirketlerine, Euro kurunu resmi kurun çok altında gösterip ödeme yapıldığını ifade eden Demirtaş bu durumun değişeceğini ve yakın zamanda birçok ilacın bulunamayacağını iddia etti.

"KÖTÜ BİR HABERİM VAR"
Demirtaş “Kötü bir haberim var” diyerek şu ifadeleri kullandı:
"Devlet ilaç şirketlerine ödeme yaparken, ilacın Avrupa’daki en düşük fiyatını veriyor, bir de Euro kurunu mevcutun çok altında tutup ödeme yapıyor. Bu sürdürülemez! Bir çok ilacın artık bulunamayacak! Haksız çıkmayı isterim ama maalesef haklı çıkacağım"


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Serdar turk
    1 ay önce
    İlaç niye bulunamayacak ,üretimde mi sorun var, prof. un dedigine bak, söylediğin mantıkla ilaç fiyatları artar ama bulunmayacak deyip ortalığı galeyana getirmek de ne?