Özgür Demirtaş'ın yorumu büyük ses getirdi: "Korkunç bir fikir"

Ekonomist Özgür Demirtaş, enflasyona dayalı tahvil çıkarılmasına ilişkin yorumlarda bulundu. Demirtaş, "Korkunç yanlış bir fikir" dedi.

Özgür Demirtaş'ın yorumu büyük ses getirdi: "Korkunç bir fikir"
22 Mayıs 2022 - 12:04


Ekonomist Özgür Demirtaş, sosyal medya hesabından çıkartılması planlanan enflasyona dayalı tahville ilgili yorumlarda bulundu.

Enflasyona dayalı tahvil çıkarılmasının "korkunç yanlış" bir fikir olduğunu savunan Demirtaş, "Ortodoks para politikasına dönmemiz lazım" ifadelerini kullandı.

Demirtaş paylaşımında şu ifadeleri kullandı:
"Enflasyona dayalı tahvil fikri KORKUNÇ yanlış bir fikir. TÜİK’in rakamlarına güven daha da azalır. İnsanlar birikimlerini bankalara ve şirketlere koymak yerine bu tahvile koyarlarsa off off Allah aşkına 100-200 yıl önce temeli atılmış Ekonomi bilimini ters yüz etmeyin."

"ORTODOKS PARA POLİTİKASINA DÖNÜLMELİ"
Demirtaş sabah saatlerinde paylaştığı gönderide ise “Ülke olarak yapmamız gereken şey: Ortodoks para politikasına dönmemiz” ifadelerini kullandı.

Demirtaş, ortodoks para politikasına dönülmesi halinde kısa vadede zorluk çekileceğini ama uzun vadede rahata erileceğini belirterek, “Lütfen alanının uzmanı olan kişilerin onlarca yıl önce düşünüp, hesaplayıp, uygulayıp bulduğu kuralları daha fazla kırmayalım” dedi.

loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum