Özelleştirmeler sürüyor: Bodrum, Çeşme, Alaçatı, Ayvalık dahil 17 ilde 243 arazi özelleştirilecek!

AKP dönemindeki özelleştirmeler tüm hızıyla devam ediyor. Mülkiyeti Hazine, TEİAŞ ve EÜAŞ'a ait olan 17 ilde 243 arazi özelleştirme kapsamına alındı. Karar, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlandı.

Özelleştirmeler sürüyor: Bodrum, Çeşme, Alaçatı, Ayvalık dahil 17 ilde 243 arazi özelleştirilecek!
19 Mayıs 2022 - 09:33


Doğalgaz, elektrik, şeker ve telekom gibi stratejik öneme sahip değerleri özelleştiren AKP, arazileri de özelleştirmeye devam ediyor. Mülkiyeti Hazine, Elektrik Üretim A.Ş.’ye (EÜAŞ) ve Türkiye Elektrik İletim A.Ş.’ye (TEİAŞ) ait araziler özelleştirme kapsamına alındı.

Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Diyarbakır, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya ve Muğla olmak üzere 17 ilde toplam 243 araziyle ilgili özelleştirme kararı AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalandı.

Akyaka, Datça, Bodrum, Çeşme, Alaçatı, Didim, Ayvalık, Antalya gibi Akdeniz ve Ege sahillerindeki cennet arazilerin yanı sıra İstanbul Kemerburgaz, ve Ankara Çayyolu gibi çok değerli taşınmazlar satılacak ya da kiralanabilecek.

2025’E KADAR TAMAMLANACAK
Cumhurbaşkanı Kararı şöyle: 
Mülkiyeti Maliye Hazinesi, Elektrik Üretim A.Ş.’ye (EÜAŞ) ve Türkiye Elektrik İletim A.Ş.’ye (TEİAŞ) adına kayıtlı olan ve ekli listede yer alan taşınmazların ve hisselerin;

1. Özelleştirme kapsam ve programına alınmasına,
2. Satış, kiralama, gelir ortaklığı modeli ve işin gereğine uygun sair hukuki tasarruflar, mülkiyetin gayri ayni hakların tesisi veya işletme hakkının verilmesi yöntemlerinden biri ya da birkaçının birlikte uygulanarak özelleştirilmesine,

3. Özelleştirme işlemlerinin 31 Aralık 2025 tarihine kadar tamamlanmasına karar verilmiştir.


loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum