Özdil: Sürü bağışıklığı diyorlardı, bufalo sürüsü gibi olduk!

Sözcü yazarı Yılmaz Özdil, AK Parti kongrelerinden sonra ortaya çıkan vaka tablosuna ilişkin olarak, "Sürü bağışıklığı istiyorlardı, nihayet başardılar, bufalo sürüsü gibi olduk. Bir milletin başına gelebilecek koronadan bile büyük felakettir bu aslında" dedi.

Özdil: Sürü bağışıklığı diyorlardı, bufalo sürüsü gibi olduk!
31 Mart 2021 - 09:29

Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, koronavirüs vaka sayılarının 37 bini aşmasının ardından bugünkü yazısında, "Sürü bağışıklığı istiyorlardı, nihayet başardılar, bufalo sürüsü gibi olduk. Bir milletin başına gelebilecek koronadan bile büyük felakettir bu aslında" ifadelerini kullandı.


"HAYATLARI DEĞİL, SAYIYI KONUŞUYORUZ"
Özdil, "Sizi bilmem… Ben her akşam son dakika diye açıklanan turkuaz tabloya bakarken, kendimi köprüde aniden zınk diye durmuş gibi hissediyorum. O anda her ne yapıyorsak bırakıp, şöyle bir gözucuyla bakıyoruz. 151 vefat, 154 olmuş, 152'ye inmiş, 155'e çıkmış, vah vah filan. Whatsapp'tan eşe dosta yazıyoruz, gördün mü 155'e çıkmış. Sonra? Bir saniye sonra unutuyoruz. Nasıl olsa ölen biz değiliz. Ölenler hep başkaları, biz yaşamaya devam edenleriz. Zaten ölenler de rakamlardan ibaret, kimmiş mesela o 155 kişi, yaşları ne, çocuk var mı aralarında, hangi şehirlerden, merak etmiyoruz, canları hayatları değil, sayıyı konuşuyoruz." dedi.

Özdil şu ifadeleri kullandı: 
"31 binden fazla insan evladı hayatını kaybetti, resmi olarak 31 binden fazla, 60 binden fazla olduğunu hepimiz biliyoruz, 60 bin insan, bir saniye sonra hatırlamıyoruz. Sürü bağışıklığı istiyorlardı, nihayet başardılar, bufalo sürüsü gibi olduk. Bir milletin başına gelebilecek koronadan bile büyük felakettir bu aslında. Düşen düşüyor, yürüyüp gidiyoruz, umursamadan, ruhsuz, duygusuz."


YORUMLAR

  • 0 Yorum