Otoyollarda hız sınırı ne kadar oldu? Sürücüler dikkat: 1 Temmuz'dan itibaren hız limiti yükseltildi

İçişleri Bakanlığı, otoyollardaki hız limitlerini yeniden düzenledi. Temmuz’dan geçerli olmak üzere otoyollardaki hız limitleri yeniden yükseltildi. İşte detaylar...

Otoyollarda hız sınırı ne kadar oldu? Sürücüler dikkat: 1 Temmuz'dan itibaren hız limiti yükseltildi
02 Haziran 2022 - 10:47


İçişleri Bakanlığı, otomobiller için otoyollarda hız sınırlarını yeniden belirledi. 81 il valiliğine gönderilen yazıya göre 1 Temmuz’dan geçerli olmak üzere otoyollara göre değişmekle birlikte hız sınırlarında saatte 10-20 kilometreye kadar artışlar yapılacak.

Bu tarihten itibaren: Edirne-İstanbul (Avrupa otoyolu), İstanbul-Ankara (Anadolu Otoyolu), Niğde-Mersin-Şanlıurfa (Niğde- Tarsus kesimi, Tarsus-Şanlıurfa kesimi) ile Çeşme-İzmir-Aydın (Çeşme-İzmir kesimi ile İzmir-Aydın kesimleri) otoyollarının mevcut olan 120 km/s olan hız sınırı 10 km/s artırılarak 130 km/s,

Kuzey Marmara otoyolunun Sakarya-Kurtköy-Odayeri-Kınalı bölümü, Malkara-Çanakkale, Gebze-İzmir /Menemen-Çandarlı, Ankara-Niğde otoyollarında ise 120 km/saat olan hız sınırı 20 km/saat artırılarak 140 km/saate çıkarılacak.

Ayrıca yapımı devam eden ve yeni projelendirilecek otoyollar hizmete açıldıklarında 120 km/saat olan hız sınırının 20 km/saat artırılarak 140 km/saate yükseltilecek.


loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum