Otomotiv devi Renault'un varlıkları Rus devletine devredildi

Rusya'dan dikkat çeken bir hamle geldi. Rusya Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, otomotiv devi Renault'un ülkedeki tüm varlıklarının Moskova belediyesine devredildiğini açıkladı.

Otomotiv devi Renault'un varlıkları Rus devletine devredildi
16 Mayıs 2022 - 09:45


Rusya-Ukrayna savaşında 3 ay geride kalırken dikkat çeken hamleler gelmeye devma ediyor. Rusya, otomotiv devi Renault'un ülkedeki tüm varlıklarının devlete devredildiğini duyurdu.

Rusya Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, Renault ile şirketin Rusya'daki tüm varlıklarının Rus hükümeti ve Moskova belediye yönetimine devredilmesi konusunda anlaşma imzalandığını açıkladı.

Anlaşmaya göre, Renault Rusya'nın tüm payının Moskova belediye yönetimine devredildiği, Fransız şirketin, ülkenin en büyük otomobil şirketi Avtovaz'daki yüzde 68 payının ise NAMI adlı Rus enstitüsüne geçeceği kaydedildi. Açıklamada, Renault'un Avtovaz'daki payını 6 yıl içerisinde geri alma hakkına sahip olduğuna işaret edildi.

1 RUBLE KARŞILIĞINDA
Bakan Denis Manturov, geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklamada Renault'un Rusya'daki varlıklarının sembolik "1 ruble" karşılığında devredileceğini duyurmuştu. Renault, yaptırımlar nedeniyle Rusya'daki fabrikasında üretimi durdurma kararı almıştı
 


loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum