Otobüs seyahatlerinde yeni dönem: 'Yan koltuk' ve 'aile' tarifesi!

Otobüs yolculuklarına olan talebin koronavirüs sonrası azalmasıyla birlikte bazı firmalar kampanyalı bilet satışına başlıyor. Yan koltukta başka bir yolcunun oturmasını istemeyen yolculara ikinci koltuk yüzde 50 indirimle satılacak. Böylece yan koltuk boş kalacak.

Otobüs seyahatlerinde yeni dönem: 'Yan koltuk' ve 'aile' tarifesi!
27 Mart 2021 - 10:36

Şehirler arası otobüslerde yüzde 50 yolcu kısıtlamasının kaldırılmasının ardından, yolcu sayısını artırmak isteyen otobüs firmaları, "yan koltuk" ve "aile" tarifesi başlatıyor. Yolcuları tekrar otobüslere çekmeyi amaçlayan kampanyaya göre, yanında boş koltukla gelmek isteyen yolcu, yarım bilet parasıyla ikinci koltuğu boş tutabilecek, aile bireyleri için de yüzde 20 indirim sağlanacak.

Hürriyet'ten Emre Eser'in haberine göre, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Karayolu Yolcu Taşımacılığı Meclisi Başkanı Mustafa Yıldırım, "Koronavirüs sektördeki istihdamı ilk aylarda yüzde 90 azalttı. Daha sonra bazı düzenlemelerle kısıtlı yolcu taşıma izni verildi. Tek koltukta yolcu taşınabiliyordu ancak bunun da maliyeti hem firma hem de yolcu için çok fazla oluyordu" dedi.

Mustafa Yıldırım, şöyle konuştu:
"Şimdi tam kapasite çalışmaya müsaade ediliyor ancak yolcular yan yana seyehat etmek istemiyor. Biz de otobüs hatlarına yolcu çekmek için yan koltuğu indirimli satma kampanyası başladık. İlk günden ilgi yüksek oldu. Kampanyaya katılan firmaların sayısının hızla artacağını düşünüyoruz"

Mustafa Yıldırım, yan koltuk için aynı aileden bireylere ise yüzde 20 indirim uygulanacağını açıkladı.

Koronavirüs salgını nedeniyle, şehirler arası otobüslerde bir süredir uygulanan yüzde 50 yolcu kısıtlaması, İçişleri Bakanlığı'nın 8 Mart'ta yayımladığı genelgeyle kaldırılmıştı. 


YORUMLAR

  • 0 Yorum