ÖSYM sınav ücretlerine yaptığı zammı "Ödenek almıyoruz" diyerek savundu!

ÖSYM tarafından hazırlanan YKS başvuru ücretlerine yapılan zammın nedenini Meclis gündemine taşıyan CHP Milletvekili İsmail Atakan Ünver'e ÖSYM'den şaşırtıcı bir cevap geldi. ÖSYM, sınav ücretlerine yapılan zammı "Ödenek almıyoruz" diyerek savundu.

ÖSYM sınav ücretlerine yaptığı zammı "Ödenek almıyoruz" diyerek savundu!
25 Mart 2021 - 12:10

CHP milletvekili İsmail Atakan Ünver, ÖSYM tarafından hazırlanan YKS başvuru ücretlerine yapılan zammı Meclis gündemine taşıdı. Yüzde 29 zam ile 70 TL'den 90 liraya yükselen başvuru ücreti ile ilgili ÖSYM'den şaşırtıcı bir cevap geldi.
 

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarının üniversite sınav ücretlerini karşılayacağını hatırlatan CHP'li Ünver, başvuru ücretlerindeki artışın sebebini sordu. Ünver'e ÖSYM'den "Ödenek almıyoruz" yanıtı geldi.

Ayrıca Ünver, ÖSYM tarafından gerçekleştirilen sınavlarda öğrencilerden alınan sınav başvuru ücretlerinin ve sınavlara harcanan toplam kaynak miktarının ne kadar olduğunu sordu.

ZAMLARA "ÖDENEK ALMIYORUZ" SAVUNMASI
ÖSYM Başkanlığı'ndan gelen yanıt ise dikkat çekti. ÖSYM, "ÖSYM personel giderleri, elektrik, ısınma, su, ulaştırma, hizmet/mal alımları dahil Başkanlığımızın her türlü kurumsal giderleri, adaylardan tahsil edilen sınav ücretlerinden karşılamakta olup, Başkanlığımıza merkezi bütçeden herhangi bir ödenek ayrılmamaktadır" diye yanıt verdi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum