ÖSYM KPSS sonuçları açıklandı! KPSS sonuçları sorgulama ekranı…

ÖSYM Başkanı Halis Aygün, Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonuçlarının açıkladığını duyurdu. KPSS Genel Yetenek, Genel Kültür, Eğitim Bilimleri ve Alan Bilgisi ile ÖABT sonuçları, ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr/ adresinde açıklandı.

ÖSYM KPSS sonuçları açıklandı! KPSS sonuçları sorgulama ekranı…
16 Eylül 2021 - 09:34

ÖSYM Başkanı Halis Aygün, Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonuçlarının açıkladığını duyurdu.

Aygün, "Değerli KPSS adaylarımız, Ağustos ayında ardışık üç hafta sonu gerçekleştirdiğimiz 2021-Kamu Personel Seçme Sınavı sınav sonuçları açıklanmıştır. Adaylarımız sonuçlarını 'https://sonuc.osym.gov.tr' sayfamızdan öğrenebilirler. Sınav sonuçlarının hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

BAŞVURULAR BAŞLAYACAK
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 1-7-8 ve 15 Ağustos tarihlerinde uygulanan Kamu Personeli Seçme Sınavı (2021-KPSS) sonuçları ÖSYM'nin sonuç açıklama sisteminden erişime açıldı. KPSS sonuçları ardından kamu görevlisi olmak isteyen adaylar KPSS sonucu ile kamu kurum ve kuruluşlarına başvurabilecek ancak, başvurular bu kurum ve kuruluşların ilanlarında belirtmiş oldukları koşullar kapsamında yapılacak.

KPSS SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?
Sonuçlar açıklandığı an ÖSYM’nin sonuç açıklama platformu olan https://sonuc.osym.gov.tr/ adresinden öğrenilebilir durumda olacak. Sınav sonucunu öğrenebilmek için T.C. Kimlik Numaranız ile size özel belirlenen ÖSYM Aday Şifrenizi sisteme girmeniz yeterli olacaktır.


YORUMLAR

  • 0 Yorum