ÖSO bayraklı Suriyeli konuştu: "Ülkemize döndüğümüzde sizi turist olarak bile almayacağız"

Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi'nde ÖSO bayraklarıyla etkinlik düzenleyen Suriyeli öğrencilerden biri konuştu. Sosyal medya hesabından açıklama yapan "Maysara" isimli Suriyeli kullanıcı, "Ülkemize döndüğümüzde sizi turist olarak bile almayacağız" dedi.

ÖSO bayraklı Suriyeli konuştu: "Ülkemize döndüğümüzde sizi turist olarak bile almayacağız"
24 Mart 2022 - 16:15


Suriyeli öğrencilerin Türkiye'deki çeşitli üniversitelerde Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) bayrakları ve Arapça marşlarla etkinlikler düzenlediği görüntüler gündem olmuştu. 

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi'nde de çekilen görüntülerin ardından Suriyeli öğrencilerden biri açıklama yaptı.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın paylaşımını alıntılayan "Maysara" isimli Suriyeli kullanıcı, "Ülkemize döndüğümüzde sizi turist olarak bile almayacağız" dedi.

Maysara, paylaşımında şu ifadeleri kullandı: 
"Merhaba Ümit bey, Videoyu bizzat bana ait, evet çok özledik vatanamızı ama maalesef dönemiyoruz malum katil Esed yüzünden. bizi hedef göstererek sadece oy devşirmek peşindesiniz ortada rasyonal ve pratik çözüm üretmiyorsunuz, kirli siyasetinizi üzerimizden yürütmeyen ricamız!

Ayrıca Suriye’ye döndüğümüz zaman sizi ve sizin gibileri ne turist ne de misafir olarak kabul edeceğiz, sadece misafirperver gerçek Türk kardeşlerimi ağırlamak isteriz, onların yeri hep başımızın üstünde olacak ve iyiliklerini hiçbir zaman unutmayacağız onu böyle bilin Japon bey."

Konunun detayları:


YORUMLAR

 • 5 Yorum
 • Misafir
  5 gün önce
  Gercek olamaz suriyede bayrak acip konusamayanlar ulkemizde misafir olarak gelenler lutfen artik bu konusmalariniz dogru ise kendi ulkenizde yapin
 • Emrah Aksu
  2 ay önce
  Ukrayna nın savaşan kadınlarından yaşlılarından çocuklarından utanın vatanını satıp kaçan vatansız kanı bozuk at hırsızları
 • Selim
  2 ay önce
  Ulan senin çölüne gelmek isteyen kim p*s herif?! Defolun gidin ülkemizden aksi halde biz sizi zorla göndermesini biliriz.Bir daha değil varlığınızı, Suriyeli kelimesini bile duymak istemiyoruz.
 • Xyz
  2 ay önce
  Defolun gidin hain kansızlar Ümit bey Türkiye sınırları içinde vatandaşları anlayan ve Türk olan tek siyasetçi
 • Adam
  2 ay önce
  Bu misafirlik çok uzadı, kabak tadı verdi. Oyum Ümit hocama isterse yüzde 1 alsın.