Orhan Gencebay'dan eleştirilere sert yanıt: "Cahiller"

Sanatçı Orhan Gencebay, son dönemde kendisine yapılan eleştirilere sert cevap verdi. Gencebay, "Bazı zavallı cahiller Atatürk'ümüze, Peygamber Efendimize öyle hakaretler ediyorlar ki, tahammül etmek imkansız. Bu cahiller bana hakaret etseler ne fark eder" dedi.

Orhan Gencebay'dan eleştirilere sert yanıt: "Cahiller"
19 Mart 2021 - 10:59


Cumhurbaşkanlığı tarafından düzenlenen etkinliklere katıldığı için kendisini eleştirenlere "Maalesef bu art niyetliler Cumhurbaşkanımızı bile eleştiriyorlar. Ben devletime saygılı biriyim. Tabii ki davet edildiğimde gideceğim" tepkisini gösteren sanatçı Orhan Gencebay, bu açıklamasının ardından kendisine yöneltilen eleştirilere sert tepki verdi.

Sabah gazetesinden Tuba Kalçık'a açıklamalarda bulunan Gencebay, "Bazı zavallı cahiller ve art niyetliler Atatürk'ümüze, Peygamber Efendimize öyle hakaretler ediyorlar ki, tahammül etmek imkansız. Bu cahiller bana hakaret etseler ne fark eder. Ben ne konuştuysam hepsini bilerek ve bilgiye dayalı konuştum" dedi.

Gencebay, Mustafa Kemal Atatürk'ün "Mevzu bahis vatansa gerisi teferruattır" şeklindeki sözünü hatırlatarak "Ben her zaman vatanımın ve devletimin yanındayım. Ülkeme kim iyi hizmet ederse ona saygı duyarım ve sahip çıkarım" diye konuştu.

"ORHAN GENCEBAY GİBİ ATATÜRKÇÜ SANATÇI KOLAY KOLAY GELMEZ"
Daha sonra Gencebay'ın eşi Sevim Emre söze girdi. Gencebay'a hareket edenlerin yargı önünde hesap vereceğini belirten Emre, şunları söyledi:

"Gencebay'a hakaret eden bu zavallıların adalet karşısında kendilerini nasıl ifade edeceklerini merak ediyorum. Hareket edenler için hukuki yollara başvurduk. Bunun hesabını yüce adaletimiz soracak. Bunun affedilir bir yanı yok.

Orhan Gencebay gibi Atatürkçü, vatansever bir sanatçı bir daha kolay kolay gelmez. Orhan Gencebay gönlü çok geniş, iyilik sever, koca yürekli bir isim. O Türkiye'nin Orhan Baba'sıdır. Ona bu hakareti edenlere yazıklar olsun."


YORUMLAR

  • 0 Yorum