Online alışveriş yasak mı? İçişleri Bakanlığı'ndan açıklama

İçişleri Bakanlığı Sözcüsü İsmail Çataklı, marketlere getirilen yeni yasakların online alışverişleri kapsayıp kapsamadığına ilişkin açıklama yaptı.

Online alışveriş yasak mı? İçişleri Bakanlığı'ndan açıklama
04 Mayıs 2021 - 13:23

İçişleri Bakanlığı, 81 ile gönderdiği genelgeyle tam kapanma döneminde temel ihtiyaçlar dışında marketlerde ürün satışını yasakladı. Bakanlığın bu kararı sonrasında sosyal medyada tepkiler çığ gibi büyüdü.

Tam kapanma süresince marketlere alkollü içkinin yanı sıra elektronik eşya, oyuncak, kırtasiye, tekstil, hırdavat gibi ürünlerin satışının yasaklanmasıyla beraber bu kararın online alışverişi kapsayıp kapsamadığı merak konusu olmuştu. Yasaklar hakkında İçişleri Bakanlığı Sözcüsü İsmail Çataklı'dan açıklama geldi. 

"Düzenlemeler cumartesi pazar döneminde yaptığımız düzenlemedir. Tam kapanma sürecine yayıldı. Bu dinamik bir süreç yeni durumlar ve ihtiyaçlar karşısında yeni tedbirler alıyoruz" diye konuşan Çataklı, marketlere getirilen yeni yasaklarla ilgili olarak, "Buradaki temel amaç minumum yoğunluk ve en zaruri ihtiyaçların karşılanarak bu sürecin atlatılması" ifadelerini kullandı. 

Çataklı, online alışverişlerle ilgili bir kısıtlamanın söz konusu olmadığını söyledi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum