Ömer Çelik, Bülent Arınç'a cevap verdi: AKP'nin adayını açıkladı!

Bülent Arınç'ın "Devlet Bahçeli 'Bizim adayımız Erdoğan’dır' dedi ama AKP'den böyle bir açıklama duymadık" sözlerine AKP'den cevap geldi.

Ömer Çelik, Bülent Arınç'a cevap verdi: AKP'nin adayını açıkladı!
30 Kasım 2021 - 17:22
Son dönemde Erdoğan'la fikir ayrılığına düşen ve yaptığı açıklamalarla gündem olan Bülent Arınç, Cumhur İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayına ilişkin çarpıcı açıklamalar yapmıştı.

Arınç, "Devlet Bahçeli 'Bizim adayımız Erdoğan’dır' dedi ama AK Parti’nin sözcüsünden, AK Parti’nin genel başkanından, Cumhurbaşkanlığı sözcüsünden “Bizim de önümüzdeki seçimde adayımız Sayın Cumhurbaşkanı” dediğini duymadık" demişti.

Bülent Arınç'ın bu sözlerine AKP Sözcüsü Ömer Çelik, MYK toplantısının ardından yaptığı açıklamayla yanıt verdi.

Çelik, "Cumhurbaşkanımızın tekrar aday olup olmayacağı konusu bizim için tartışma konusu değil. Cumhur İttifakı'nın adayı tabii ki Cumhurbaşkanımızdır" ifadelerini kullandı.

Çelik, şu ifadeleri kullandı:
"Cumhurbaşkanımızın tekrar aday olup olmayacağı konusu bizim için tartışma konusu değil. Cumhur İttifakı'nın adayı tabiki Cumhurbaşkanımızdır. AK Parti'den bir açıklama yapılmadığı da doğru değildir. Tüm teşkilatlarımızda bütün AK Parti kurmayları bunu zaten güçlü bir şekilde açıklıyor. Cumhur İttifakı'nın tabanının düşüncesi budur. Hiçbir tereddüt, hiçbir gri alan yoktur. Sayın Cumhurbaşkanımız kuşkusuz Cumhur İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayıdır."

YORUMLAR

  • 0 Yorum