Olympiakos'un Türk düşmanı başkanının sicili bozuk çıktı!

Olympiakos Başkanı Vangelis Marinakis'in Fenerbahçe galibiyeti sonrası sarf ettiği sözler tepki çekmişti. Türk düşmanı olan Marinakis'in sicili ise kabarık çıktı. İşte detaylar...

Olympiakos'un Türk düşmanı başkanının sicili bozuk çıktı!
03 Ekim 2021 - 13:00

Olympiakos Başkanı Vangelis Marikanis, Fenerbahçe maçından skandal açıklamalarda bulunmuştu. Marinakis tepki çeken açıklamasında, "İstanbul’da, kendi şehrimizde böyle bir galibiyet elde etmek çok önemliydi" ifadelerini kullandı.

Marinakis konuşmasının devamında ise 2012 EuroLeague finaline atıp yaparak, "Bizim için çok anlamlı bir zaferdi. Bu zafer, bana 2012 yılında İstanbul'da EuroLeague şampiyonu olduğumuz geceyi hatırlattı" dedi.

Marinakis, 2017 yılında takımı İstanbul’da Final-Four’a kalınca özel tişörtler bastırmıştı. Bu tişörtte bir basketbol topu, Boğaziçi Köprüsü ve minaresiz Ayasofya illüstrasyonu yer alıyordu, altında ise Konstantinopolis yazıyordu. Bu mesaja cevap, Fenerbahçe'den gelmiş, "İstanbul, since 1453 (1453’ten beri İstanbul)" yazısı bulunan tişört görseli "Doğrusu bu" mesajıyla paylaşılmıştı.

Hürriyet'ten Koray Durkal'ın haberine göre, Vangelis’in skandalları sadece bu sözleriyle sınırlı değil...

ADI ŞİKEYE KARIŞTI
2010: Vangelis, Yunanistan'ın en popüler kulüplerinden Olympiakos’u satın aldı. Onun başkanlığında Olympiakos, Yunanistan Ligi’nde 9 kez şampiyonluğuna ulaştı. 2011 yılında Yunanistan’daki şike soruşturmasında ismi geçse de herhangi bir suç unsuruyla karşılaşılmadığı gerekçesiyle bu soruşturmadan aklandı.

EŞİYLE SEVGİLİ OLAN TEKNİK DİREKTÖRÜ KOVDU
2013: Dönemin teknik direktörü Leonardo Jardim’in, Vangelis Marinakis’in eşi Atanasija ile sevgili olduğu ortaya çıktı. Bu olaya çok sinirlenen Marinakis Portekizli çalıştırıcıyı kulüpten kovdu.

SUÇ ÖRGÜTÜ KURMA, GASP, CİNAYETE TEŞEBBÜS...
2014: Suç örgütü kurma, gasp, cinayete teşebbüs, patlayıcı madde kullanma, şike gibi suçlara karıştığı iddiasıyla ifadeye çağırıldı. Davayı başlatan savcılar Aristidis Koreas ve Haris Lakafosis, kısa sürede davadan uzaklaştırıldı ve dosya kapatıldı.

RAKİP TAKIM TARAFINDAN ŞİKEYLE SUÇLANDI
2015: Ezeli rakiplerinden Panathinaikos Kulübü’nün Olympiakos ve Vangelis Marikanis ile ilgili 2015 yılındaki polis tapeleri, savcı iddianamesi ve gazete kupürlerinden oluşan şike başvurusu UEFA ve CAS tarafından reddedildi.

EROİN KAÇAKÇILIĞI!
2018: Noor 1 olarak bilinen dünyanın en büyük eroin partisi davasında uyuşturucu kaçakçılığı ile suçlandı. Ancak bu davadan da hiçbir şekilde yargılanmadan kurtuldu.

BAHİS ŞİKESİ DAVASI
2020: Olympiakos ve Atromitos kulüpleri arasında 25 Ekim 2015 yılında oynanan yılındaki karşılaşmanın 2-1 bitmesi yönünde bahis şikesi olduğuna dair iddianame hazırlandı. İddianamede Olympiakos Başkanı Vangelis Marinakis’in de adı geçiyor.


YORUMLAR

  • 0 Yorum